“Watch and Learn” va “Start Legal English” klublari tomonidan o‘tkazilgan onlayn viktorinalarning g‘oliblari aniqlandi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti “Xorijiy tillar” kafedrasi qoshidagi klublar tomonidan qisqa muddatli qishki ta’til davomida talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish va ularning bilimlarini yanada mustahkamlashiga imkon yaratish maqsadida turli onlayn viktorinalar o‘tkazildi.
Xususan, “Watch and learn” klubi tomonidan o‘tkazilgan viktorinaning 1- bosqichida 45 nafar talaba ishtirok etdi. Ushbu bosqichda muvaffaqiyatli qatnashib, yuqori natijalarga erishgan 7 nafar talaba 2-bosqichga yo‘l oldi.
2-bosqich ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etilib, turli savollar orqali g‘olib va sovrindorlar aniqlandi.
Natijalarga ko‘ra, 1-o‘rinni “Jinoiy odil sudlov” fakulteti 2-bosqich talabasi Gulruhsorbegim Abdusaidova qo‘lga kiritgan bo‘lsa, 2-o‘rin “Jinoiy odil sudlov” fakulteti 3-bosqich talabasi Dilmurod Toshmatovga, 3-o‘rin “Xususiy huquq” fakulteti 1-bosqich talabasi Jahongirbek Xoliqovga nasib etdi.
“Start Legal English” klubi tomonidan o‘tkazilgan “Huquqiy atamalar bilimdoni (ingliz tilida)” tanlovi qizg‘in tarzda o‘tdi. 2-bosqichda o‘tkazilgan tanlovda 60 nafardan ortiq talaba ishtirok etdi. Ishtirokchilar huquqiy atamalarga asoslanib tuzilgan topshiriqlarni bajarishdi.
Yakunda quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin — Mahbuba Sayfullaeva, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 2- bosqich talabasi;
2-o‘rin — Nigora Suyundikova, ‘Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 1-bosqich talabasi;

Определены победители онлайн-викторин, проведенных клубами «Watch and Learn» и «Start Legal English»
Как вы знаете, в период краткосрочных зимних каникул в целях организации полезного досуга студентов и укрепления их знаний клубами кафедры иностранных языков Ташкентского государственного юридического университета проведены различные онлайн-викторины.
В частности, в первом туре викторины, проведенной клубом «Watch and learn» приняли участие 45 студентов. Успешно прошедших этот этап и добившиеся высоких результатов 7 студентов прошли во второй этап.
Второй этап организован через онлайн-платформу ZOOM, а победители и призеры определялись с помощью различных вопросов.
По итогам 1-е место заняла студентка 2-го курса факультета уголовного правосудия Гулрухсорбегим Абдусаидова, 2-е место – студент 3-го курса факультета уголовного правосудия Дилмурод Тошматов, 3-е место – студент 1-го курса факультета частного права Жахонгирбек Холиков.
Конкурс «Знаток юридических терминов (на английском языке)», проведенный клубом «Start Legal English», вызвал большой интерес участников. В конкурсе, проведенном в 2 этапа, приняли участие более 60 студентов. Участники выполняли задания, составленные на основе юридических терминов.
По итогам зафиксированы следующие результаты:
1-е место – Махбуба Сайфуллаева, студентка 2-го курса факультета международного права и сравнительного правоведения;
2-е место – Нигора Суюндикова, студентка 1-го курса факультета международного права и сравнительного правоведения;