TDYU hamkori bo‘lgan Shimoli-g‘arbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Dasturda ishtirok etishni istaganlardan kamida 18 yoshda bo‘lishi va o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 70% dan kam bo‘lmasligi talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 5-dekabrga qadar fakultet dekanatlariga taqdim etishi lozim:
3. Til bilish sertifikati:
•  ingliz tilida o‘qitiladigan dasturlar uchun:
— bakalavriat dasturlari uchun IELTS 6.0 yoki TOEFL 85;
•  xitoy tilida o‘qitiladigan dasturlar uchun:
— bakalavriat dasturlari uchun HSK 4 darajasi;
4. Boshqa sertifikatlar;
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining bahorgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lanmagan holda o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Applicants wishing to participate in the program must be at least 18 years old and have a minimum GPA of 70%.
Students who wish to study at a foreign university under the academic mobility program must submit the following documents to their faculty dean’s office by 5 December:
A copy of the academic transcript;
A copy of the bio-data page of the international passport;
A language proficiency certificate:
• For programs taught in English:
— IELTS 6.0 or TOEFL 85 (for bachelor's programs);
• For programs taught in Chinese:
— HSK Level 4 (for bachelor's programs);
Other certificates;
Contact information.
The project provides an opportunity to study at a partner foreign university during the spring semester of the 2025/2026 academic year without paying tuition fees to the host institution. However, if the student is studying at TSUL on a fee basis, they must continue paying their tuition fees at TSUL, and all other expenses (transportation, visa, insurance, accommodation, and living costs) must be covered by the student.