TDYU hamkori bo‘lgan Shimoli-g‘arbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Dasturda ishtirok etishni istaganlardan kamida 18 yoshda bo‘lishi va o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 70% dan kam bo‘lmasligi talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 5-dekabrga qadar fakultet dekanatlariga taqdim etishi lozim:
3. Til bilish sertifikati:
•  ingliz tilida o‘qitiladigan dasturlar uchun:
— bakalavriat dasturlari uchun IELTS 6.0 yoki TOEFL 85;
•  xitoy tilida o‘qitiladigan dasturlar uchun:
— bakalavriat dasturlari uchun HSK 4 darajasi;
4. Boshqa sertifikatlar;
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining bahorgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lanmagan holda o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Для участия в программе кандидаты должны быть не моложе 18 лет и иметь средний балл (GPA) не ниже 70%.
Студенты, желающие пройти обучение в зарубежном университете по программе академической мобильности, должны до 5 декабря предоставить в деканаты следующие документы:
1. копию академической выписки (транскрипта);
3. сертификат, подтверждающий знание языка:
для программ на английском языке:
— для программ бакалавриата: IELTS 6.0 или TOEFL 85;
для программ на китайском языке:
— для программ бакалавриата: уровень HSK 4;
4. другие сертификаты;
Проект позволяет учиться в весеннем семестре 2025/2026 учебного года в зарубежном университете-партнере. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, место проживания и расходы на проживание) покрываются студентом.