TDYU hamkori bo‘lgan Xanoy yuridik universiteti 2-3-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 65 foizdan kam bo‘lmasligi hamda ingliz tilini bilish darajasi B2 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 10-noyabrga qadar fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi kerak:
– faollik to‘g‘risida boshqa sertifikatlar (agar mavjud bo’lsa).
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lanmagan holda o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

To participate in the program, candidates must have a GPA of at least 65% and an English language proficiency level of no lower than B2.
Students wishing to take part in the academic mobility program at a foreign educational institution must submit the following documents to their faculty dean’s office by November 10:
– a copy of the passport page with personal data for international travel;
Certificates and recommendation letters obtained from online events are not accepted.
The project provides an opportunity to study at a partner foreign university without paying the tuition fee for the autumn semester of the 2025/2026 academic year. However, if a student studies at TSUL on a fee basis, the tuition fee, as well as all other expenses (transportation, visa, insurance, accommodation, and living costs), are covered by the student.