TDYU hamkori bo‘lgan Xanoy yuridik universiteti 2-3-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 65 foizdan kam bo‘lmasligi hamda ingliz tilini bilish darajasi B2 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 10-noyabrga qadar fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi kerak:
– faollik to‘g‘risida boshqa sertifikatlar (agar mavjud bo’lsa).
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lanmagan holda o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Для участия в программе кандидаты должны иметь средний балл (GPA) не ниже 65%, а уровень знания английского языка — не ниже B2.
Студенты, желающие участвовать в программе академической мобильности в зарубежном учебном заведении, должны предоставить в деканаты до 10 ноября следующие документы:
– сертификат о знании английского языка;
– другие сертификаты о активности (если есть).
Проект предоставляет возможность обучения в зарубежном университете-партнере без оплаты учебного контракта в осеннем семестре 2025/2026 учебного года. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, место проживания и расходы на проживание) покрываются студентом.