TDYUga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha yuridik texnikumlardan yo‘llanma olgan bitiruvchilar bilan o‘tkazilgan suhbat natijalari e’lon qilindi
Xabaringiz bor, yuridik texnikumlarning tavsiyanomaga ega bitiruvchilarini kirish test sinovlarisiz, yakka tartibda suhbat o‘tkazish orqali Toshkent davlat yuridik universiteti maxsus uch yillik ta’lim dasturiga o‘qishga qabul qilish belgilangan.
Shunga ko‘ra, 10–12-avgust kunlari yuridik texnikumlarning yo‘llanma olgan bitiruvchilari bilan yakka tartibdagi suhbat ochiq va shaffof tarzda o‘tkazildi.
Suhbat natijalari:
ta’lim tili: o‘zbek
ta’lim tili: rus
Abituriyent yakka tartibdagi suhbat natijalaridan norozi boʻlgan taqdirda, suhbat natijasi eʼlon qilingan kundan boshlab uch ish kuni ichida (18-avgust 18:00 ga qadar) apellyatsiya komissiyasiga yozma yoxud elektron shaklda apellyatsiya shikoyati berish huquqiga ega.
Apellyatsiya shikoyati bo‘yicha +99890 903-48-95 telefon raqamiga yoki @nurbekbahriddin Telegram manziliga murojaat qilishingiz mumkin.

Как вы знаете, предусмотрен прием выпускников юридических техникумов, получивших направления, на специальную трехлетнюю образовательную программу Ташкентского государственного юридического университета без вступительных тестовых испытаний — по результатам индивидуального собеседования.
В соответствии с этим 10–12 августа индивидуальные собеседования с выпускниками юридических техникумов, получившими направления, были проведены открыто и прозрачно.
Результаты собеседования:
— язык обучения: узбекский;
— язык обучения: русский.
В случае несогласия абитуриента с результатами индивидуального собеседования он имеет право в течение трех рабочих дней со дня объявления результатов (до 18:00 18 августа) подать письменную или электронную апелляционную жалобу в апелляционную комиссию.
По вопросам подачи апелляционной жалобы можно обратиться по телефону +998 90 903-48-95 или телеграм-адресу @nurbekbahriddin.