TDYU va AQSHning Yuta shtati universitetlari va huquq maktablari o‘rtasida akademik hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi
AQSHning Yuta shtati delegatsiyasi Toshkent davlat yuridik universitetiga tashrif buyurdi.
Delegatsiya a’zolari TDYU xalqaro hamkorlik va uzluksiz ta’lim bo‘yicha prorektori Dr. Axtam Yakubov, Xalqaro hamkorlik boshqarmasi boshlig‘I, Dr. Fitrat umirov hamda universitet vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Yuta shtatining universitetlari va huquq maktablari bilan akademik hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, TDYU talabalarining mazkur shtatdagi huquq maktablarida magistratura (LLM) dasturlarida tahsil olish imkoniyatlarini yaratish, kam ta’minlangan oilalar farzandlari uchun TDYUda grant asosida ta’lim olish imkoniyatlarini kengaytirish masalalri muhokama qilindi.
Shuningdek, uchrashuv davomida TDYU va uning akademik litseylarda “Ingliz tili muloqoti” kurslarini tashkil etish bo‘yicha fikr almashildi.
Mazkur uchrashuv Toshkent davlat yuridik universiteti va AQSHning Yuta shtati o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, yoshlar uchun yangi imkoniyatlar yaratish va global ta’lim hamkorligini kengaytirish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.

Обсуждены вопросы установления академического сотрудничества между ТГЮУ и университетами, юридическими школами штата Юта (США)
Делегация штата Юта (США) посетила Ташкентский государственный юридический университет.
Члены делегации провели встречу с проректором по международному сотрудничеству и непрерывному образованию ТГЮУ, доктором Ахтамом Якубовым, начальником Управления по международному сотрудничеству, доктором Фитратом Умировым, а также с представителями университета.
В ходе встречи были обсуждены вопросы установления академического сотрудничества с университетами и юридическими школами штата Юта, создания возможностей для студентов ТГЮУ обучаться по магистерским программам (LLM) в юридических школах данного штата, а также расширения возможностей бесплатного обучения в ТГЮУ для студентов из малообеспеченных семей.
Кроме того, в рамках встречи состоялся обмен мнениями по вопросу организации курсов «Английский язык для общения» в академических лицеях при ТГЮУ.
Данная встреча стала важным шагом на пути укрепления сотрудничества между Ташкентским государственным юридическим университетом и штатом Юта (США), создания новых возможностей для молодежи и расширения глобального образовательного партнерства.