Reyting natijalariga ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti Fourth Industrial Revolution yo‘nalishi bo‘yicha 33-o‘rinni egallab, TOP-50 ro‘yxatga kiritildi.
WURI reytingi universitetlarni quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyihalar orqali baholaydi:
• sanoat dasturlari;
• yangi startap dasturlari va tadbirkorlik;
• axloqiy qadriyatlar;
• talabalarning harakatchanligi va faolligi;
• inqirozni boshqarish;
• to‘rtinchi sanoat inqilobi.
Ma’lumot uchun: WURI 2022 reytingida Fourth Industrial Revolution yo‘nalishi bo‘yicha Harvard University (21-o‘rin), University of Pennsylvania (30-o‘rin), Imperial College London (31-o‘rin), University of Washington (35-o‘rin), Oxford University (49-o‘rin) ham TOP-50 ro‘yxatidan joy egallagan.

TSUL entered the TOP-50 of the international ranking World's Universities with Real Impact (WURI)
According to the results of the ranking, TSUL took 33rd place in the direction of the Fourth Industrial Revolution and was included in the TOP-50.
The WURI ranking evaluates universities through the best innovative projects in the following areas:
• manufacturing programs;
• new startup programs and entrepreneurship;
• moral values;
• student mobility and engagement;
• crisis management;
• Fourth Industrial Revolution.
For reference: the TOP-50 of the Fourth Industrial Revolution in the WURI-2022 ranking include Harvard University (21st), the University of Pennsylvania (30th), Imperial College in London (31st), the University of Washington (35th), and Oxford University (49th).