Huquqiy tadqiqotlar bo‘yicha yozgi maktab boshlandi
Adliya vazirligining “Olmos” dam olish maskanida tashkil etilgan yozgi maktab Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan “Mintaqaviy muloqot” XNNT, Lester universiteti (Buyuk Britaniya), Durham universiteti (Buyuk Britaniya) va Makao universiteti (Xitoy) bilan hamkorlikda o‘tkazilmoqda.
To‘rt kunlik yozgi maktab mashg‘ulotlari xalqaro ekspertlar tomonidan olib borilmoqda hamda ularda Toshkent davlat yuridik universitetining 40 nafar professor-o‘qituvchilari va xodimlari ishtirok etmoqda.
Yozgi maktabning ilk kunida “Qiyosiy huquqdan metodologiya sifatida foydalanish: e’tibor berish kerak bo‘lgan savollar va shaxsiy fikrlash”, “Huquqiy tadqiqotlarning asosiy tamoyillari”, “Ijtimoiy-huquqiy tadqiqotlar” kabi mavzularda mashg‘ulotlar o‘tkazildi.

The summer school, organized in the recreation area of the Ministry of Justice "Olmos", is held by Tashkent State University of Law in cooperation with the NGO "Regional Dialogue", the University of Leicester (UK), the University of Durham (UK) and the University of Macao (China).
Classes of the four-day summer school are conducted by foreign experts, and 40 teachers and employees of TSUL take part in it.
On the first day of the summer school, classes were held on such topics as "Using comparative law as a methodology: Some issues to note and a personal reflection", "Main Principles of Legal Research", "Socio-Legal Research".