TDYU talabalari Buyuk Britaniyaning Durham universitetida imtiyozli o‘qish imkoniyatiga ega bo‘ladi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b. Islambek Rustambekov Buyuk Britaniyaning Durham universitetiga tashrif buyurib, xalqaro energetika nizolarini hal etishga bag‘ishlangan konferensiyada nutq so‘zladi va ushbu universitet bilan hamkorlik shartnomasini imzoladi.
Tashrif doirasida TDYU va Durham universiteti o‘rtasida talabalar almashinuvi va professor-o‘qituvchilar tashrifini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma dasturlarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi. Muhokamalar yakunida TDYU talabalarini 3-kursdan so‘ng Durham universiteti magistraturasiga imtiyozli qabul qilish, 4-kurs va magistraturani birgalikda yakunlash uchun imkoniyat yaratish, shuningdek, qo‘shma doktorantura loyihasini joriy etishga kelishib olindi.
Bundan tashqari, 2023–2024-o‘quv yilida Durham universitetining kamida 2 nafar professori TDYUga dars o‘tish uchun tashrif buyurishi belgilandi.
Ma’lumot uchun: 1832-yilda tashkil etilgan Durham universiteti Buyuk Britaniyaning yetakchi universitetlaridan biri bo‘lib, universitet joriy yilda QS xalqaro reytingida 78-o‘rinni egallagan.

TSUL students will have the opportunity to study at Durham University in the UK
Islambek Rustambekov, Acting Rector of Tashkent State Law University, visited Durham University in the UK, spoke at a conference on resolving international energy disputes, and signed a cooperation agreement with this university.
During the visit, issues of establishing student exchanges and visits of faculty members, and organizing joint programs between TSUL and Durham University were discussed. As a result of the discussions, it was decided to provide TSUL students with preferential admission to the master's program at Durham University after the 3rd year, create the possibility of joint passage of the 4th year and the master's program, as well as create a joint doctoral project.
In addition, in the 2023-2024 academic year, at least 2 professors from the University of Durham will visit TSUL to teach.
For reference: Durham University, founded in 1832, is one of the leading universities in the UK, this year the university took 78th place in the international QS ranking.