TDYU hamda Xitoyning Janubi-gʻarbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandum imzolandi
Shu munosabat bilan tashkil etilgan marosimda Toshkent davlat yuridik universiteti “Jinoiy odil sudlov” fakulteti dekani Dildora Kamalova, xalqaro aloqalar bo‘limi mutaxassisi Muxammad Ali Ramazonov hamda Janubi-gʻarbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti Xalqaro huquq insituti prorektori Song Yun Bo, ilmiy tadqiqot bo‘limi boshlig‘i Chang Ye, yuridik fanlar nomzodlari Li Yu Jie va Cheng Yang ishtirok etdi.
Tadbirda memorandum doirasida TDYU hamda Janubi-gʻarbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti oʻrtasida hamkorlikni yoʻlga qoʻyish va rivojlantirish, hamkorlikda turli ilmiy loyiha va dasturlarni yo‘lga qo‘yish, ilmiy tadqiqotchilarning qisqa va uzoq muddatli stajirovkalarini tashkil etish, ilmiy adabiyotlar, ma’lumotlar va g‘oyalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, o‘quv jarayonini samarali boshqarishni ta’minlash va o‘qitishning innovatsion usullarini joriy etishni qo‘llab-quvvatlash, ikki oliy ta’lim muassasalari, professor-o‘qituvchilar va xodimlar uchun akademik almashinuv dasturlarini tashkil etish, elektron kutubxona imkoniyatlaridan foydalanish uchun sharoit yaratish, Janubi-gʻarbiy siyosatshunoslik va huquq universiteti talabalarini TDYU magistraturasiga yuborish, intellektual mulk va davlat boshqaruvi sohasida hamkorlik qilish bo‘yicha fikr almashildi.
TDYU talabalariga Xitoy va xalqaro tashkilotlardagi huquqshunoslar bilan professional tarmoq imkoniyatlarini taqdim etish, TDYUga ma’ruzalar o‘qish uchun Xitoydan huquqshunos va ekspertlarni jalb qilish, TDYU va Xitoydagi huquqshunoslik maktablari oʻrtasida kelishish mumkin boʻlgan gʻoyalar, maʼlumotlar va nashrlar almashinuviga koʻmaklashish, metodik almashinuv va o‘quv jarayonini samarali boshqarish, jumladan, TDYUda innovatsion o‘qitish usullarini joriy etishni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Bundan tashqari TDYUda Xitoy huquq markazini hamda Janubi-gʻarbiy siyosatshunoslik va huquq universitetida O‘zbek huquq markazini ochish bo‘yicha kelishib olindi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между ТГЮУ и Юго-Западным университетом политических наук и права Китая
На организованной в связи с этим событием церемонии приняли участие декан факультета уголовного правосудия Ташкентского государственного юридического университета Дилдора Камалова, специалист Управления по международным отношениям Мухаммад Али Рамазонов, а также проректор Института международного права Юго-Западного Участвовали Университет политических наук и права Сун Юн Бо, начальник научно-исследовательского отдела Чан Е, кандидаты юридических наук Ли Ю Цзе и Ченг Ян.
На встрече обсуждены вопросы налаживания и развития сотрудничества между ТГЮУ и Юго-Западным университетом политических наук и права, реализации различных научных проектов и программ в сотрудничестве, организации краткосрочной и долгосрочной стажировки научных исследователей, обмена научной литературой, информацией и идеями, обеспечения эффективного управления образовательным процессом и поддержки внедрения инновационных методов обучения, организации академического обмена для преподавателей и сотрудников, создания условий для пользования электронной библиотекой, направления студентов Юго-Западного университета политических наук и права в магистратуру ТГЮУ, сотрудничества в сфере интеллектуальной собственности и государственного управления.
Достигнута договоренность о предоставлении студентам ТГЮУ возможности профессионального общения с юристами в Китае и международных организациях, привлечении юристов и экспертов из Китая для чтения лекций в ТГЮУ, содействии обмену идеями, информацией и публикациями, методологическом обмене и эффективном управлении учебным процессом, включая поддержку внедрения инновационных методов обучения в ТГЮУ.
Кроме того, достигнута договоренность об открытии Центра китайского права при ТГЮУ и Центра узбекского права при Юго-Западном университете политических наук и права.