TDYU hamkori bo‘lgan Kunayev universiteti 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qiladi
Mazkur dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 60 foizdan kam bo‘lmasligi talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 10-dekabrga qadar fakultet dekanatlariga topshirishi lozim:
– faollik to‘g‘risidagi boshqa sertifikatlar (agar mavjud bo‘lsa);
Loyiha xorijiy hamkor universitetda 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi semestrini to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxo

Для участия в программе кандидаты должны иметь средний балл не ниже 60%.
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 10 декабря следующие документы:
3) другие сертификаты;
Проект позволяет студентам пройти обучение в осеннем семестре 2025/2026 учебного года в зарубежном вузе-партнере без внесения платы за обучение. Однако если студент обучается в ТГЮУ на платно-контрактной основе, он/она оплачивает также стоимость контракта и берет на себя все остальные расходы (транспорт, виза, страховка, общежитие и расходы на проживание).