TDYU hamkori bo‘lgan Mikolas Romeris universiteti 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Mazkur dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA kamida 80% bo‘lishi va ingliz tilini bilishi (B2 darajasidan kam bo‘lmasligi) talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturi doirasida o‘qishni istagan talabgorlar 10-noyabrga qadar quyidagi hujjatlarni dekanatlarga taqdim etishi kerak:
3.  Tilni bilish sertifikati;
4.  Faollik to‘g‘risidagi boshqa sertifikatlar (ixtiyoriy);
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining 2-semestrini hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет Миколаса Ромериса объявляет программу академической мобильности для студентов 2–3 курсов
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 10 ноября следующие документы:
3. cертификат о знании иностранного языка;
4. другие сертификаты о  активности;
Проект позволяет обучаться 2 семестр 2025/2026 учебного года в зарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.