Toshkent davlat yuridik universiteti “Xorijiy tillar” kafedrasi tashabbusi bilan AQShning mamlakatimizdagi elchixonasi hamkorlikda tashkil etilgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada mamlakatimizdagi oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari, texnikumlar, akademik litseylar va maktablarning chet tili o‘qituvchilari, talabalar va o‘quvchilar ishtirok etdi.
Anjumanda chet tilini o‘qitish usullari va innovatsion texnologiyalarni ta’limga integratsiyalash, talabalarni xorijiy tillarni o‘rganishga keng jalb etish masalalari muhokama qilindi.
Konferensiyaning amaliy qismida AQSh Fulbright dasturi mutaxassislari tomonidan foydali va interaktiv vorkshoplar o‘tkazildi.

В ТГЮУ прошла международная научно-практическая конференция «ESP — Empowering Student to Progress»
В международной научно-практической конференции, организованной кафедрой иностранных языков Ташкентского государственного юридического университета совместно с Посольством США в нашей стране, приняли участие преподаватели высших учебных заведений, техникумов, академических лицеев и школ, учителя иностранных языков, студенты и учащиеся.
На конференции обсуждены методы преподавания иностранных языков и внедрение инновационных технологий в образование, широкое привлечение студентов к изучению иностранных языков.
В рамках практической части конференции были проведены полезные и интерактивные мастер-классы специалистами программы Фулбрайта США