“Bo‘lajak prokurorlar klubi” a’zolariga a’zolik beydjiklari topshirildi
Toshkent davlat yuridik universitetida O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuratura huzurida tashkil etilgan “Bo‘lajak prokurorlar klubi” a’zolariga a’zolik beydjiklarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurori oʻrinbosari Salom Samadov, Toshkent davlat yuridik universiteti yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Ahrorxon Xashimhonov, Bosh prokuratura Kadrlar boshqarmasi boshligʻi Alijon Abdullayev, kadrlar boshqarmasi prokurori O.Sultonov, Oʻzbekiston Respublikasi faxriylarni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash jamoatchilik markazi raisi Botir Kalonov, TDYU bandlik (karyera) bo‘limi boshlig‘i Jasur Axmedov, “Bo‘lajak prokurorlar klubi”ga a’zo bo‘lgan 78 nafar talaba va prokuratura tizimida ishlash istagidagi 200 nafardan oshiq talaba ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar “Bo‘lajak prokurorlar klubi”ning talabalarning nazariy bilimlarini amaliyot bilan bog‘lashdagi o‘rni va ahamiyati haqida to‘xtalib, talabalarni klubga a’zolik bilan tabrikladi.
Shuningdek, ishtirokchilarga prokuratura organlari tizimi, faoliyati, prokuratura tizimida ishlash istagidagi nomzodlarga qo‘yilgan talablar, ishga qabul qilish tartibi, xodimlarga yaratilgan sharoitlar, ijtimoiy kafolatlar haqida ma’lumot berildi.

Членам Клуба будущих прокуроров вручены членские бейджики
В Ташкентском государственном юридическом университете состоялась церемония вручения членских бейджиков членам Клуба будущих прокуроров, организованного при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан.
На мероприятии выступили, заместитель Генерального прокурора Республики Узбекистан Салом Самадов, первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательной работе Ташкентского государственного юридического университета Ахрорхон Хашимханов, начальник Управления кадров Генеральной прокуратуры Алижон Абдуллаев, прокурор Управления кадров О.Султанов, председатель общественного центра социальной поддержки ветеранов Республики Узбекистан Ботир Калонов, начальник отдела занятости (карьеры) ТГЮУ Жасур Ахмедов, 78 студентов, являющихся членами клуба будущих прокуроров и более 200 студентов, желающих работать в органах прокуратуры.
Выступившие на мероприятии рассказали о роли и значении Клуба будущих прокуроров в объединении теоретических знаний студентов с практикой и поздравили студентов с вступлением в клуб.
Также участникам предоставлена информация о системе органов прокуратуры, их деятельности, требованиях к кандидатам, желающим работать в органах прокуратуры, порядке приема на работу, условиях, создаваемых для сотрудников, социальных гарантиях.