“Men tavsiya qilaman-2022” chellenji g‘oliblari taqdirlandi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti Аxborot-resurs markazi tomonidan 2022-yil 28-iyundan 15-sentabrga qadar yoshlarning taʼtildagi bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ular orasida mutolaa madaniyatini rivojlantirish va kitobxonlikni targ‘ib qilish maqsadida markazning telegram kanali orqali respublika miqyosida “Men tavsiya qilaman — 2022” chellenji o‘tkazilgan edi.
Tanlovning yakuniy natijalariga ko‘ra quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin — Ozoda Naimova (TDYU “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 2-bosqich talabasi);
2-o‘rin — Faxriddin Ismoilov (TDYU “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 3-bosqich talabasi);

Winners of "I Recommend 2022" Contest have been awarded
As you know, the Information Resource Center of Tashkent State University of Law held a competition "I recommend you - 2022" from June 28 to September 15, 2022 in order to organize meaningful leisure time of young people on vacation, the development of reading culture and popularization of reading.
According to the final results of the contest, the following results were recorded:
1st place - Ozoda Naimova (2nd year student of the Faculty of International Law and Comparative Legislation of Tashkent State University of Law);
2nd place - Fakhriddin Ismoilov (3rd year student of International law and comparative legislation faculty of Tashkent State University of Law);
3rd place - Farida Allambergenova (3rd year student of the Faculty of Public Law of Tashkent State University of Law).