20-dekabr 14:00 3-bino 221-xonada TDYU huzuridagi DSc.07/13.05.2020.Yu.22.02 raqamli ilmiy kengash asosidagi bir martalik ilmiy kengash qoshidagi ilmiy seminar majlisi bo‘lib o‘tadi.
Majlisda quyidagi masala muhokama qilinadi:
Toshkent davlat yuridik universiteti mustaqil izlanuvchisi Matmurotov Alibek Ravilovichning “12.00.07 — Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “O‘zbekiston Respublikasida advokat maqomiga ega bo‘lish tartibini takomillashtirish masalalari” mavzusidagi doktorlik dissertatsiya ishi.

Состоится обсуждение диссертации Алибека Матмуродова
20 декабря в 14:00 в кабинете №221 здания №3 ТГЮУ состоится заседание научного семинара при разовом научном совете DSc.07/13.05.2020.Yu.22.02.
На заседании будет обсуждена диссертация на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) самостоятельного соискателя Ташкентского государственного юридического университета Матмуродова Алибека Равиловича по специальности 12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура на тему «Вопросы совершенствования порядка приобретения статуса адвоката в Республике Узбекистан».