TDYU birinchi prorektori Ahror Hoshimxonov Oʻzbekiston va Tojikiston davlatlari oliy taʼlim muassasalari rektorlarining birinchi forumida ishtirok etdi
Dushanbe shahrida Oʻzbekiston va Tojikiston davlatlari oliy taʼlim muassasalari rektorlarining birinchi forumi boʻlib oʻtdi.
Ikki davlat hamkorligida oʻquv jarayonini samarali tashkil etish, yangi taʼlim texnologiyalarini joriy etish boʻyicha tajriba almashish maqsadida o‘tkazilgan forumda Toshkent davlat yuridik universiteti yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Ahror Hoshimxonov ishtirok etib, “Huquqiy ta’lim va fanga qiziqish va e’tiborni yangilash” («Обновление интереса и внимания к правовому образованию и науке») mavzusida ma’ruza qildi.
Rektorlar forumi doirasida Oʻzbekiston va Tojikiston davlatlari talabalari oʻrtasida ilmiy olimpiadalar oʻtkazish, akademik almashinuvlar sonini koʻpaytirish boʻyicha kelishuvga erishildi.

Первый проректор ТГЮУ Ахрор Хашимханов принял участие в первом форуме ректоров высших образовательных учреждений Узбекистана и Таджикистана
В Душанбе прошел первый форум ректоров высших образовательных учреждений Узбекистана и Таджикистана.
В форуме, проведенном в целях обмена опытом по эффективной организации учебного процесса и внедрения новых образовательных технологий в сотрудничестве двух стран, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Ташкентского государственного юридического университета Ахрор Хашимхонов выступил с докладом на тему «Обновление интереса и внимания к правовому образованию и науке».
В рамках форума ректоров достигнута договоренность о проведении научных олимпиад и увеличении количества академических обменов между студентами Узбекистана и Таджикистана.