“Аdolat – qonun ustuvorligida” ko’rik tanlovi g’oliblari
O’zbekiston Respublikasi Oliy sudi tashabbusi bilan Jurnalistlar ijodiy uyushmasi, AQSh Xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID), Birlashgan millatlar tashkiloti Taraqqiyot dasturining “O’zbekistonda qonun ustuvorligi yo’lida hamkorlik” qo’shma loyihasi tomonidan hamkorlikda respublika miqyosida o’tkazilgan “Аdolat – qonun ustuvorligida” ko’rik tanlovi natijalari e’lon qilindi.
Ushbu tanlovda universitet jamoasi faol ishtirok etib, “Eng faol ilmiy xodim” nominatsiyasi bo’yicha:
I o’rinni “Jinoyat huquqi va kriminologiya” kafedrasi professori, yuridik fanlar doktori Gulchehra Tulaganova
III o’rinni "Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi" kafedrasi tayanch doktoranti  Iroda Salimova
Rag’batlantiruvchi o’rinni Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi kafedrasi katta o’qituvchisi Gulrux  Mamaraimova  qo’lga kiritdi.
Tanlov tashkilotchilari tomonidan g’oliblarga diplomlar, tanlov statuetkalari va qimmatbaho sovg’alar topshirildi.

Победители конкурса «Справедливость в верховенстве закона»
Обьявлены результаты конкурса «Справедливость в верховенстве закона», проведенного по инициативе  Верховного суда, совместно с Творческим союзом журналистов и совместным проектом Агентства США по международному развитию (USAID) и Программы развития ООН «Партнёрство в сфере верховенства закона в Узбекистане».
Коллектив университета принимал активное участие в данном конкурсе  по номинации «Самый активный научный сотрудник»:
I место заняла профессор кафедры Уголовного права и криминологии, доктор юридических наук Гульчехра Тулаганова .
III место заняла докторант кафедры Гражданского процессуального и экономического процессуального права Ирода Салимова.
Поощрительное место заняла старший преподаватель кафедры  Гражданского процессуального и экономического процессуального права Гулрух Мамараимова.