“Аdolat – qonun ustuvorligida” ko’rik tanlovi g’oliblari
O’zbekiston Respublikasi Oliy sudi tashabbusi bilan Jurnalistlar ijodiy uyushmasi, AQSh Xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID), Birlashgan millatlar tashkiloti Taraqqiyot dasturining “O’zbekistonda qonun ustuvorligi yo’lida hamkorlik” qo’shma loyihasi tomonidan hamkorlikda respublika miqyosida o’tkazilgan “Аdolat – qonun ustuvorligida” ko’rik tanlovi natijalari e’lon qilindi.
Ushbu tanlovda universitet jamoasi faol ishtirok etib, “Eng faol ilmiy xodim” nominatsiyasi bo’yicha:
I o’rinni “Jinoyat huquqi va kriminologiya” kafedrasi professori, yuridik fanlar doktori Gulchehra Tulaganova
III o’rinni "Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi" kafedrasi tayanch doktoranti  Iroda Salimova
Rag’batlantiruvchi o’rinni Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi kafedrasi katta o’qituvchisi Gulrux  Mamaraimova  qo’lga kiritdi.
Tanlov tashkilotchilari tomonidan g’oliblarga diplomlar, tanlov statuetkalari va qimmatbaho sovg’alar topshirildi.

Winners of the "Justice in the Rule of Law" contest
The results of the contest "Justice in the Rule of Law", held on the initiative of the Supreme Court, together with the Creative Union of Journalists and the joint project of the United States Agency for International Development (USAID) and the United Nations Development Program "Partnership in the Rule of Law in Uzbekistan" were announced.
The university staff took an active part in this competition in the nomination "Most Active Researcher":
Professor of the Department of Criminal Law and Criminology, Doctor of Law Gulchehra Tulaganova took the first place.
III place was taken by Iroda Salimova, doctoral student of the Department of Civil Procedural and Economic Procedural Law.
Incentive place was awarded to Gulruh Mamaraimova, senior lecturer at the Department of Civil Procedure and Economic Procedure Law.
The organizers of the competition awarded the winners with diplomas, statuettes of the competition and valuable prizes.