Birlashgan Millatlar Tashkiloti va O‘zbekiston oyligi doirasida “BMT modeli” bo‘lib o‘tdi
“Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi “Xalqaro huquq va qiyosiy huquq” fakulteti hamkorligida tashkil etilgan tadbirni TDYU prorektori Islambek Rustambekov va BMTTDning O‘zbekistondagi faoliyatini samarali boshqarish klasteri rahbari Kamila Muxammedxonova ochib berdi.
Delegatlar BMT Xavfsizlik Kengashi sessiyasi simulyatsiyasini ko’rsatdi. Sessiyalarda “Угроза миру и безопасности, создаваемые террористическими актами”, “Yadroviy qurollar va ommaviy qirg‘in qurollarini tarqatish mas’uliyati kafolati” mavzulari muhokama qilindi.
Yakunda delegatlarga sertifikatlar topshirildi. “Eng yaxshi pozitsion nutq”, “Eng yaxshi ma’ruzachi”, “Eng yaxshi delegat” kabi uch nominatsiya bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi.

In the framework of the month of the United Nations and Uzbekistan the "UN Model" was conducted
The event, organized by the Department of International Law and Human Rights together with the faculty of international law and comparative legislation, featured a welcoming speech by the Vice-Rector Islambek Rustambekov and UNDP Uzbekistan Good Governance Cluster Manager Kamila Mukhammedkhanova.
Delegates had simulation sessions of the UN Security Council. The sessions discussed "Threat to peace and security posed by terrorist acts", "Yadroviy qurollar va ommaviy qirg'in qurollarini tarqatmaslik kafolati". (Guarantee of non-proliferation of nuclear weapons and weapons of mass destruction)
In the end, the delegates were given certificates of participation. Winners were also announced in three categories: "Best Position Speech," "Best Speaker," and "Best Delegate.