Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirining 2021/2022-o‘quv yili uchun respublika oliy ta'lim muassasalari bakalavriat bosqichi talabalariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalarini (Navoiy, Beruniy, Ulug‘bek, Ibn Sino, Imom al-Buxoriy, Islom Karimov, To‘lepbergen Qaipbergenov, Ibroyim Yusupov) tayinlash to‘g‘risidagi buyrug‘i e’lon qilindi.
Buyruqqa ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti “Ommaviy huquq” fakulteti 3-bosqich talabasi Farangiz Eshturdiyeva hamda “Xususiy huquq” fakulteti 4-bosqich talabasi Mushtariybegim Rashidova O‘zbekiston Respublikasi Navoiy nomidagi davlat stipendiyasiga, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 3-bosqich talabasi Munisa Rayimova O‘zbekiston Respublikasi Islom Karimov nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo‘ldi.

Фарангиз Эштурдиева, Муштарийбегим Рашидова и Муниса Райимова – обладательницы именных государственных стипендий
Опубликован приказ министра высшего и среднего специального образования о назначении студентам бакалавриата высших образовательных учреждений на 2021/2022 учебный год стипендий Президента Республики Узбекистан и именных государственных стипендий (Навои, Беруни, Улугбека, Ибн Сины, Имама аль-Бухари, Ислама Каримова, Тулепбергена Каипбергенова, Ибрагима Юсупова).
Согласно приказу, студентка 3-го курса факультета публичного права Фарангиз Эштурдиева и студентка 4-го курса факультета частного права Ташкентского государственного юридического университета Муштарийбегим Рашидова удостоены государственной стипендии Республики Узбекистан имени Навои, студентка 3-го курса факультета международного права и сравнительного правоведения удостоена государственной стипендии Республики Узбекистан имени Ислама Каримова.