Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirining 2021/2022-o‘quv yili uchun respublika oliy ta'lim muassasalari bakalavriat bosqichi talabalariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalarini (Navoiy, Beruniy, Ulug‘bek, Ibn Sino, Imom al-Buxoriy, Islom Karimov, To‘lepbergen Qaipbergenov, Ibroyim Yusupov) tayinlash to‘g‘risidagi buyrug‘i e’lon qilindi.
Buyruqqa ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti “Ommaviy huquq” fakulteti 3-bosqich talabasi Farangiz Eshturdiyeva hamda “Xususiy huquq” fakulteti 4-bosqich talabasi Mushtariybegim Rashidova O‘zbekiston Respublikasi Navoiy nomidagi davlat stipendiyasiga, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti 3-bosqich talabasi Munisa Rayimova O‘zbekiston Respublikasi Islom Karimov nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo‘ldi.

Farangiz Eshturdiyeva, Mushtariybegim Rashidova, and Munisa Rayimova - holders of scholarships
Order of the Minister of Higher and Secondary Specialized Education on granting the President scholarships and state scholarships (Navoi, Beruni, Ulugbek, Ibn Sina, Imam al-Bukhari, Islam Karimov, Tulepbergen Kaipbergenov, Ibrahim Yusupov) for the 2021/2022 academic year has been released.
According to the order, third-year student of public law faculty- Farangiz Eshturdiyeva and fourth-year student of private law faculty of Tashkent State University of Law - Mushtariybegim Rashidova were awarded the State scholarship of the Republic of Uzbekistan named after Navoi, a third-year student of international law and comparative legislation faculty was awarded the State scholarship of the Republic of Uzbekistan named after Islam Karimov.