Kutafin nomidagi Moskva davlat yuridik universiteti hamda Rossiya sanoatchilar va tadbirkorlar ittifoqi tomonidan an’anaviy Xalqaro tijorat arbitraji modeli o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti “Biznes huquqi” kafedrasi mudiri O‘tkirbek Xolmirzayev boshchiligida universitet jamoasi ham ishtirok etdi.
Universitetning 3-bosqich talabalari Samandar Samiyev, Jamshid Pardayev, Dilmurod Xolmatov, Sangina Yorqinova, Oybek Abdullayevdan iborat jamoa tanlovning “Yil debyuti” nominatsiyasida 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, umumjamoa hisobida 50 ta oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida 4-o‘rinni egalladi.

Команда ТГЮУ заняла первое место в номинации «Дебют года» Модели международного коммерческого арбитража
Московским государственный юридическим университетом им. Кутафина и Российским союзом промышленников и предпринимателей проведена традиционная Модель международного коммерческого арбитража.
В данном конкурсе приняла участие команда университета под руководством заведующего кафедрой бизнес-права Ташкентского государственного юридического университета Уткирбека Холмирзаева.
Команда в составе студентов 3-го курса университета Самандара Самиева, Джамшида Пардаева, Дилмурода Холматова, Сангиной Ёркиновой, Ойбека Абдуллаева заняла 1-е место в номинации «Дебют года» конкурса, а в общекомандном зачете заняла 4-е место среди 50 высших образовательных учреждений.