Kutafin nomidagi Moskva davlat yuridik universiteti hamda Rossiya sanoatchilar va tadbirkorlar ittifoqi tomonidan an’anaviy Xalqaro tijorat arbitraji modeli o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti “Biznes huquqi” kafedrasi mudiri O‘tkirbek Xolmirzayev boshchiligida universitet jamoasi ham ishtirok etdi.
Universitetning 3-bosqich talabalari Samandar Samiyev, Jamshid Pardayev, Dilmurod Xolmatov, Sangina Yorqinova, Oybek Abdullayevdan iborat jamoa tanlovning “Yil debyuti” nominatsiyasida 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, umumjamoa hisobida 50 ta oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida 4-o‘rinni egalladi.

The TSUL team became the winner of  Models of International Commercial Arbitration in the "Debut of the Year" category
Moscow State University of Law Ned after Kutafin and the Russian Union of Industrialists and Entrepreneurs held the traditional Model of International Commercial Arbitration.
The University team headed by Utkirbek Kholmirzaev, Head of the Business Law Department of Tashkent State University of Law took part in this competition.
The team composed of the 3rd year students Samandar Samiev, Jamshid Pardaev, Dilmurod Kholmatov, Sangina Yorkinova, Oybek Abdullaev won 1st place in the nomination "Debut of the Year" and the team took the 4th place among 50 higher educational institutions.