17–19-sentabr kunlari TSUL Vis Moot asosiy jamoasiga qabul uchun tanlov o‘tkaziladi
Ikki oy davomida o‘tkazilgan yozgi maktab mashg‘ulotlarida 53 nafar talaba ishtirok etdi. Maktab ishtirokchilariga xalqaro arbitraj va xalqaro savdo huquqi bo‘yicha ma’lumotlar berildi, turli memorandumlar yozilib, og‘zaki chiqishlarga tayyorgarlik ko‘rildi.
Shuningdek, yozgi maktab ishtirokchilarining og‘zaki chiqishlarga tayyorlash, ularning notiqlik mahoratini oshirish hamda og‘zaki nutq ko‘nikmalarini mustahkamlash maqsadida “White&Case” xalqaro advokatlik firmasi mutaxassislari ishtirokida “Oral Advocacy” mavzusida trening tashkil etildi.
Ma’lumot uchun: 17–19-sentabr kunlari Vis Moot xalqaro tanlovining 30-mavsumida ishtirok etuvchi TSUL Vis Moot 2022/2023 asosiy jamoasiga qabul uchun tanlov o‘tkaziladi.

Selections for the main team of TSUL Vis Moot will take place on September 17-19
The summer school, which lasted 2 months, was attended by 53 students. The participants were provided with information about international arbitration and trade law, wrote memoranda, and prepared for oral presentations.
In September, 10 specialists of White&Case International Law Firm conducted training on Oral Advocacy for the participants of summer school with the aim of increasing their skills in oral presentations.
For reference: On September 17-19, the main team of TSUL Vis Moot 2022/2023 will be selected to participate in the 30th anniversary season of Vis Moot.