TDYU Endowment fondi tomonidan bitiruvchilar uchun maxsus uchrashuv o‘tkazildi
Tadbirda TDYU prorektori A.Hoshimxonov hamda universitetning professor-o‘qituvchilari so‘zga chiqib, bitiruvchilarni universitet binosida qayta yig‘ilgani bilan samimiy qutladi.
Tadbir doirasida TDYU Maqsadli jamg‘arma fondi — Endowment fondning taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Bundan tashqari, tadbir ishtirokchilariga universitet faoliyati haqida yaqindan ma’lumot berish maqsadida muassasa bo‘ylab sayohat tashkil etilib, Yuridik klinika, Axborot-resurs markazi va TDYU muzeyi haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunida TDYU Endowment fondi faoliyatini qo‘llab-quvvatlash maqsadida bitiruvchilar tomonidan uning hisob raqamiga pul mablag‘lari o‘tkazib berildi.
Shuningdek, kelgusida ham mazkur Fond tomonidan bitiruvchilar hamda universitet professor-o‘qituvchilari uchun bu kabi tadbirlarni muntazam tashkil etishga kelishib olindi.

Endowment Fund ТГЮУ провел специальную встречу для выпускников
Во встрече приняли участие выпускники «В» потока факультета «Право II» 2012 года, руководство университета, студенты и магистранты.
На мероприятии выступили проректор ТГЮУ А.Хашимханов и преподаватели университета. Они поздравили выпускников со знаменательным событием – встречей в стенах университета.
В рамках мероприятия состоялась презентация Фонда целевого капитала ТГЮУ– Endowment Fund
Кроме того, для ознакомления выпускников с деятельностью университета организована экскурсия по ТГЮУ, на которой предоставлена подробная информация о деятельности вуза, Юридической клинике, Центра японского права, зала суда, спортивного комплекса, Информационно-ресурсного центра и музея ТГЮУ.
В завершение встречи выпускники перечислили деньги на счет Фонда целевого капитала для поддержки его деятельности.
Также участники встречи договорились о том, что Фонд будет на постоянной основе проводить подобные мероприятия для выпускников и преподавателей.