TDYUda “Qog‘ozsiz bir kun” ekoaksiyasi o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universitetida ekologik madaniyatni oshirish, raqamli boshqaruvni rivojlantirish hamda hujjat aylanishida zamonaviy va tejamkor yondashuvlarni keng joriy etish maqsadida yo‘lga qo‘yilayotgan tashabbus doirasida doimiy ravishda har oyning ikkinchi dushanba kuni hujjatlar to‘liq elektron shaklda yuritiladi.
Ekoaksiya qog‘oz sarfini kamaytirish, elektron hujjat aylanishini yanada rivojlantirish, ish jarayonlarida tezkorlik va samaradorlikni oshirishga xizmat qiladi.
“Qog‘ozsiz bir kun” ekoaksiyasi universitet jamoasida ekologik mas’uliyatni kuchaytirish, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish va raqamli madaniyatni shakllantirishga qaratilgan muhim amaliy qadamdir.
TDYU jamoasi barcha xodimlarni mazkur ekoaksiyada faol ishtirok etishga hamda hujjatlar bilan ishlashda elektron imkoniyatlardan keng foydalanishga chaqiradi.

В Ташкентском государственном юридическом университете в рамках инициативы, направленной на повышение экологической культуры, развитие цифрового управления и широкое внедрение современных и экономичных подходов в документооборот, будет установлено правило: регулярно, каждый второй понедельник месяца, вся документация будет вестись исключительно в электронной форме.
Экоакция способствует сокращению расхода бумаги, дальнейшему развитию электронного документооборота, а также повышению оперативности и эффективности рабочих процессов.
Акция «Один день без бумаг» является важным практическим шагом, направленным на укрепление экологической ответственности в коллективе университета, рациональное использование природных ресурсов и формирование цифровой культуры.
Коллектив ТГЮУ призывает всех сотрудников активно участвовать в данной экоакции и широко использовать электронные возможности при работе с документами.