Namangandagi maktablarda TDYU ko‘magida “Huquq sinfi” tashkil etiladi
Xabaringiz bor, 2024-yil 25-mayda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni qabul qilindi. Farmonga ko‘ra, maktablarda “Huquq sinfi” va huquq fanlari chuqurlashtirilgan holda o‘qitilishini tashkil etish orqali yuridik kadrlarni tayyorlashda “maktab — litsey — texnikum — universitet” tizimini joriy etish vazifasi belgilangan edi.
Farmonda belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlari doktori, professor Islambek Rustambekov Namangan viloyatidagi umumta’lim maktablariga tashrif buyurib, ta’lim muassasalarida “Huquq sinfi”ni tashkil etish borasida qilinayotgan ishlar va tashkiliy masalalar bilan tanishdi.
O‘rganish davomida umumta’lim maktablari mutasaddilari bilan uchrashuvlar tashkil etilib, ta’lim muassasalarida “Huquq sinfi”ni tashkil etishda Toshkent davlat yuridik universiteti yaqindan ko‘mak berishi ma’lum qilindi.

A “Law Class" will be organized in Namangan schools with the support of TSUL
As you know, on May 25, 2024 the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On further increase of responsibility and formation of compact system of management of bodies and institutions of justice in the framework of administrative reforms" was adopted. The decree set the task of introducing the "school - lyceum - technical school - university" system in the training of legal personnel by organizing a "Law Class" in schools and in-depth teaching of legal disciplines.
In order to ensure that the tasks set out in the decree were carried out, the acting rector of Tashkent State University of Law, Doctor of Law, Professor Islambek Rustambekov, visited general education schools in Namangan and familiarized with the work of organizing law classes in educational institutions.
During the study, meetings were organized with officials of general education schools, and it was announced that Tashkent State University of Law would assist in organizing law classes in educational institutions.