Ta’lim sifati bo‘yicha jahonda 415-o‘rin bilan TOP-500 talikda qayd etildi.
Round University Ranking (RUR) dunyoning yetakchi universitetlarini baholovchi global reyting bo‘lib, 2010-yildan buyon jahonning 85 ta davlatidan nufuzli universitetlarni 4 ta yo‘nalish bo‘yicha (20 ta ko‘rsatkich) taqqoslab keladi. Bular ta’lim sifati, ilmiy salohiyat, xalqaro xilma-xillik va moliyaviy barqarorlik yo‘nalishlaridir.
Bugun Round University Ranking xalqaro reyting tashkilotining 2023-yil uchun natijalari e’lon qilindi. TDYU umumiy reytingda 892-o‘rinni egallab, TOP-1000 talikdan o‘rin egalladi.
Quvonarlisi shundaki, universitet xalqaro xilma-xillik yo‘nalishi bo‘yicha O‘zbekistonda (Country rank) 1-o‘rin , ta’lim sifati yo‘nalishi bo‘yicha esa xalqaro reytingda 415-o‘rinni egallab, TOP-500 talikda qayd etildi.

ТГЮУ впервые занял место в ТОП-1000 международного рейтинга Round University Ranking
Round University Ranking (RUR) — это глобальный рейтинг, оценивающий ведущие университеты мира, а с 2010 года он сравнивает престижные вузы из 85 стран мира по 4 направлениям (20 показателей). Это – качество образования, научный потенциал, международное разнообразие и финансовая стабильность.
Сегодня были объявлены результаты международной рейтинговой организации Round University Ranking за 2023 год. ТГЮУ занял 892-е место в общем рейтинге и занял место в ТОП-1000.
Отрадно, что университет занял 1-е место в Узбекистане (Country rank) по направлению международного разнообразия, а по направлению качества образования занял 415-е место в международном рейтинге и вошел в ТОП-500.