Poytaxtimizda o‘tkazilgan “Tashkent Law Spring” II Xalqaro huquqiy forumi doirasida “Davlat huquqiy siyosati: dolzarb muammolar va kelgusidagi tendensiyalar” mavzusidagi muhokama sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyani adliya vaziri R. Davletov ochib berdi hamda muhokama mavzusi bo‘yicha Adliya vazirligida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida ma’lumot berdi.
Qozog‘iston, Belarus, Ozarbayjon va Singapur kabi xorijiy davlatlarning adliya vazirlari, mahalliy va xorijiy ekspertlar ishtirok etgan sessiyada Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Rahimjon Xakimov mavzu yuzasidan ma’ruza qildi.

Ректор ТГЮУ выступил с докладом на международном форуме
В рамках II Международного юридического форума «Tashkent Law Spring» состоялась дискуссионная сессия «Государственная правовая политика: современные вызовы и будущие тенденции».
В начале сессии министр юстиции Р.Давлетов предоставил информацию о проводимых реформах в Министерстве юстиции.
На сессии, в которой приняли участие министры иностранных дел Казахстана, Беларуси, Азербайджана и Сингапура, а также местные и зарубежные эксперты, ректор Ташкентского государственного юридического университета Рахимжон Хакимов выступил с докладом.