TDYU hamkori bo‘lgan Anqara Yildirim Boyazid universiteti 2–4-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Mazkur dasturda ishtirok etishni istagan nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi hamda turk va ingliz tillarini bilishi talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturi doirasida o‘qishni istaganlar quyidagi hujjatlarni 1-mayga qadar fakultet dekanatlariga taqdim etishi kerak:
– tillarni bilish sertifikatlari (turk yoki ingliz tillari);
– boshqa sertifikatlar;
Loyiha xorijiy hamkor universitetda 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi yoki bahorgi semestrini to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

To participate in this program, candidates must have a GPA of at least 80% and knowledge of Turkish or English.
Candidates for academic mobility at a foreign university must submit the following documents to the dean's offices of the faculties by May 1:
- a copy of the academic transcript;
- a copy of the personal data sheet of the passport for travel abroad;
- a language proficiency certificate (Turkish or English);
- contact information.
The project allows students to study in the fall or spring semester of the 2025/2026 academic year at a foreign partner university without paying tuition fees. However, if a student studies at TSUL on a fee-paying contract basis, he/she also pays the cost of the tuition fees and takes on all other expenses (transportation, visa, insurance, dormitory and living expenses).