TDYU hamkori bo‘lgan Anqara Yildirim Boyazid universiteti 2–4-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Mazkur dasturda ishtirok etishni istagan nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi hamda turk va ingliz tillarini bilishi talab etiladi.
Xorijiy universitetda akademik mobillik dasturi doirasida o‘qishni istaganlar quyidagi hujjatlarni 1-mayga qadar fakultet dekanatlariga taqdim etishi kerak:
– tillarni bilish sertifikatlari (turk yoki ingliz tillari);
– boshqa sertifikatlar;
Loyiha xorijiy hamkor universitetda 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi yoki bahorgi semestrini to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Анкарский университет Йылдырима Баязида объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов ТГЮУ
Для участия в этой программе кандидаты должны иметь средний балл по GPA не ниже 80%, знание турецкого или английского языков.
Кандидаты на обучение по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 1 мая следующие документы:
– сертификат о знании языка (турецкий или английский);
Проект позволяет студентам пройти обучение в осеннем или весеннем семестре 2025/2026 учебного года в зарубежном вузе-партнере без внесения платы за обучение. Однако если студент обучается в ТГЮУ на платно-контрактной основе, он/она оплачивает также стоимость контракта и берет на себя все остальные расходы (транспорт, виза, страховка, общежитие и расходы на проживание).