“Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan “Mehnat huquqi” fanidan onlayn olimpiada o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Mehnat huquqi” kafedrasi tomonidan tashkil etilayotgan olimpiadada “yurisprudensiya” yo‘nalishida ta’lim olayotgan bakalavriat va magistratura talabalari, yuridik texnikumlar va TDYU huzuridagi akademik litsey o‘quvchilari ishtirok etishi mumkin.
Bilimlar bellashuvi 15-noyabr 21:00 da “Mehnat huquqi” (@mehnathuquqi) telegram kanali orqali o‘tkaziladi. Unda ishtirokchilar amaldagi mehnat to‘g‘risidagi qonunlar va mehnat qonunchiligiga oid boshqa normativ hujjatlar asosida o‘zbek tilida tuzilgan 50 ta savolga javob berishi lozim.

По случаю Международного дня студента пройдет онлайн-олимпиада по трудовому праву
В олимпиаде, организованной кафедрой трудового права Ташкентского государственного юридического университета, могут принять участие студенты и магистранты, обучающиеся по направлению «юриспруденция», учащиеся юридических техникумов и академического лицея при ТГЮУ.
Конкурс знаний пройдет 15 ноября в 21:00 через телеграм-канал «Трудовое право» (@mehnathuquqi). Участники должны ответить на 50 вопросов на узбекском языке, составленные в соответствии с трудовым законодательством и другими нормативными документами, касающимися трудового законодательства.