Shu munosabat bilan tashkil etilgan uchrashuvda TDYU rektori v.v.b. Islambek Rustambekov, prorektor Dilshod Umarov, Xalqaro boshqarma bosh mutaxassisi Bobur Uzakov, Norvegiya amaliy fanlar universiteti professori, yurisprudensiya yoʻnalishi boʻyicha bakalavriat dasturlari rahbari Marion Xolt Hirst va Yosh mehnat huquqi huquqshunoslari assotsiatsiyasi asoschisi va boshqaruv kengashi aʼzosi Aleksandr Sonderland Skyonberg ishtirok etdi.
Uchrashuvda mehmonlarga Toshkent davlat yuridik universitetidagi o‘quv va ta’lim jarayoni, ilmiy salohiyat, xalqaro hamkorlik aloqalar, talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Tadbir doirasida ikki oliy ta’lim muassasasi qo‘shma ta’lim va talabalarning akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, norvegiyalik mutaxassislarni TDYUagi ilmiy tadqiqot va o‘quv jarayonlariga jalb qilish, oʻquv jarayonini samarali boshqarish va TDYUda oʻqitishning innovatsion usullarini tatbiq etish boʻyicha uslubiy yordam ko‘rsatish hamda hamkorlikda ilmiy tadqiqotlar olib borish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif doirasida norvegiyalik professorlar tomonidan TDYU talabalari uchun ochiq ma’ruza tashkil etildi.

Issues of establishing cooperation between TSUL and the Norwegian Business School BI were discussed
The event organized in connection with this event was attended by Acting Rector of TSUL Islambek Rustambekov, Vice-Rector Dilshod Umarov, Chief Specialist of the Department for International Cooperation Bobur Uzakov, Professor of the Norwegian University of Applied Sciences, Head of Undergraduate Programs in Law Marion Holt Hirst, Founder and Member of the Board of the Association of Young Lawyers for Labor Law Alexander Sonderland Skönberg.
At the meeting, the guests were provided with detailed information about the educational process, scientific potential, international cooperation ties, and opportunities created for students of Tashkent State University of Law.
During the event, the issues of launching joint educational programs and academic student exchange programs, attracting Norwegian experts to research and educational processes at TSUL, effective management of the educational process and providing methodological support in the implementation of innovative teaching methods at TSUL, conducting joint scientific research were discussed.