Boʻstonliq tumanidagi Olmos dam olish maskanida Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari uchun shu mavzuda seminar-trening va mahorat darslari boshlandi.
Ikki kunlik mashg‘ulotlarning ochilish marosimida bu kabi tadbirlar professor-o‘qituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish, xalqaro tajriba bilan tanishish, mavzular yuzasidan fikr almashish maydoni bo‘lib xizmat qilishi qayd etildi.
Shuningdek, mashg‘ulotlarning aynan tog‘ yonbag‘rida tashkil etilishi ishtirokchilarga maroqli xordiq chiqarish imkonini berishi ham alohida ta’kidlandi.
Shundan so‘ng tadbirning asosiy qismiga start berildi. Dastlab “TDYU tadqiqot etikasi va akademik halollikni ta’minlashning dolzarb masalalari” mavzusida erkin munozara o‘tkazildi.
Munozara doirasida universitetda oraliq va yakuniy nazorat ishlarida, talabalarni bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalarida akademik halollikka rioya qilinishning holati tahlil qilinib, fikr almashildi. Shu bilan birga davlat grantlari tanlovlarida samarali ishtirok etish bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.
Tadbirning ilk kuni davomida professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida sportning shaxmat va stol tennisi turlari bo‘yicha musobaqalar tashkil etildi.

«Legal Education for the Next Generation — Развитие правового образования для будущего поколения»
Семинар-тренинг и мастер-классы на эту тему для преподавателей Ташкентского государственного юридического университета стартовали в зоне отдыха «Олмос» Бостонлыкского района.
На церемонии открытия двухдневного тренинга было отмечено, что подобные мероприятия служат площадкой для повышения профессиональных навыков преподавателей, ознакомления с международным опытом, обмена идеями по темам.
Также было подчеркнуто, что организация занятий на склоне горы позволит участникам хорошо отдохнуть.
После этого началась основная часть мероприятия. Сначала прошла свободная дискуссия на тему «Научная этика ТДЮУ и актуальные вопросы обеспечения академической честности».
В рамках обсуждения было проанализировано состояние соблюдения академической честности на промежуточных и итоговых контрольных работах, выпускных квалификационных работах и магистерских диссертациях, состоялся обмен мнениями. При этом были даны полезные рекомендации по эффективному участию в конкурсах государственных грантов.
В первый день мероприятия были организованы соревнования по шахматам и настольному теннису среди преподавателей и сотрудников.