Boʻstonliq tumanidagi Olmos dam olish maskanida Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari uchun shu mavzuda seminar-trening va mahorat darslari boshlandi.
Ikki kunlik mashg‘ulotlarning ochilish marosimida bu kabi tadbirlar professor-o‘qituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish, xalqaro tajriba bilan tanishish, mavzular yuzasidan fikr almashish maydoni bo‘lib xizmat qilishi qayd etildi.
Shuningdek, mashg‘ulotlarning aynan tog‘ yonbag‘rida tashkil etilishi ishtirokchilarga maroqli xordiq chiqarish imkonini berishi ham alohida ta’kidlandi.
Shundan so‘ng tadbirning asosiy qismiga start berildi. Dastlab “TDYU tadqiqot etikasi va akademik halollikni ta’minlashning dolzarb masalalari” mavzusida erkin munozara o‘tkazildi.
Munozara doirasida universitetda oraliq va yakuniy nazorat ishlarida, talabalarni bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalarida akademik halollikka rioya qilinishning holati tahlil qilinib, fikr almashildi. Shu bilan birga davlat grantlari tanlovlarida samarali ishtirok etish bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.
Tadbirning ilk kuni davomida professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida sportning shaxmat va stol tennisi turlari bo‘yicha musobaqalar tashkil etildi.

"Legal Education for the Next Generation - Developing Legal Education for the Next Generation"
Seminar training and master classes on this topic for teachers of Tashkent State University of Law started in "Olmos" resort of Bostonlyk district.
At the opening ceremony of the two-day training, it was noted that such events serve as a platform for teachers to improve their professional skills, learn from international experience, and exchange ideas on topics.
It was also emphasized that the organization of classes on a mountain slope will allow participants to have a good rest.
After that, the main part of the event began. First, there was a free discussion on "Scientific Ethics of TSUL and Current Issues of Academic Integrity."
As part of the discussion, the state of academic integrity at midterm and final exams, graduate qualification papers and master's theses were analyzed, and opinions were exchanged. At the same time, useful recommendations were given for effective participation in state grant competitions.
On the first day of the event, chess and table tennis competitions were organized among teachers and staff.