Xabaringiz bor, TDYU tomonidan 14 yoshdan 18 yoshgacha bo‘lgan o‘quvchilarning huquqiy savodxonligini oshirishga qaratilgan “Camp Law” yozgi maktabi loyihasi yo‘lga qo‘yilgan edi.
Loyihaning 3-kunida oʻquvchilar uchun “Kriminalistika” va “Oilada bolaning huquqlari” mavzularida ma’ruzalar tashkil etildi. Mashgʻulotlarda ishtirokchilar mavzular yuzasidan foydali ma’lumotlarga ega boʻlish bilan birga mutaxassislardan oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.
Shuningdek, loyiha ishtirokchilari uchun kasb tanlash boʻyicha interaktiv oʻyin oʻtkazildi.
Kunning ikkinchi yarmida “Camp Law” yozgi maktabi ishtirokchilari uchun Adliya vazirligi bilan hamkorlikda “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi.
Ishtirokchilar vazirlikning Markaziy apparati mas’ul xodimlari tomonidan vazirlik tizimidagi adliya organlari va muassasalari, vazirlikning tashkiliy tuzilmasi, asosiy vazifalari, tarkibiy bo‘linmalarning ish jarayoniga oid asosiy ma’lumotlar, shuningdek, vazirlik muzeyi va kutubxonasi bilan yaqindan tanishtirildi.
Oʻquvchilar vazirlik boʻylab sayohat davomida huquqshunoslik sohasi, uning tarixi, adliya organlari faoliyati haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘ldi.
Bundan tashqari, ochiq muloqot davomida ishtirokchilarning yuridik ta’lim va adliya organlarida ishlashga qiziqishini orttirish maqsadida mas’ullar tomonidan taqdimotlar ham o‘tkazildi.

Participants of "Camp Law" visited the Ministry of Justice
As you know, the project of summer school "Camp Law", aimed at increasing legal literacy of students aged 14-18 years old, started at TSUL. On the 3rd day of the project, lectures on the themes "Criminology" and "Rights of the child in the family" were organized for the participants. During the sessions, participants received useful information on the topics and answers to their questions from experts.
There was also an interactive game for the project participants to choose a profession.
In the afternoon, an Open Doors Day was organized for the participants of the summer school "Camp Law" together with the Ministry of Justice.
Officials of the Ministry's central apparatus familiarized the participants with the bodies of justice and institutions of the Ministry system, the organizational structure of the Ministry, main tasks, basic information on the working process of its structural subdivisions, as well as with the museum and library of the Ministry.
During the tour of the Ministry, the participants received detailed information on the branch of jurisprudence, its history, activities of the judicial authorities.
In addition, during the open dialogue the staff made presentations in order to increase the interest of the participants in legal education and work in the justice system.