TDYU talabalari tomonidan Yunusobod tumanidagi 9 ta mahallada xayriya aksiyasi o‘tkazildi
Muhtojlarga ko‘mak berish, ularning holidan xabar olib turish xalqimizga xos ezgu an’analardan biridir. Ushbu an’ana, ayniqsa, Ramazon oyida yanada ham o‘zgacha shukuh ila amalga oshiriladi.
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari ham Ramazon oyida muhtojlar holidan xabar olish, ularga ko‘maklashish maqsadida xayriya aksiya o‘tkazdi.
Yunusobod tumanidagi “Qashqar”, “Buyuk To‘ron”, “Xusniobod”, “Mirzo Ulug‘bek”, “Usta Shirin”,”Astrobod”, “Firdavsiy”, “Islomobod”, “Turk-qo‘rg‘on” mahallalarida o‘tkazilgan aksiya davomida talabalabar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi hamda ushbu hududlarda istiqomat qiluvchi 50 ta kam ta’minlangan va ijtimoiy muhtoj oilaga oziq-ovqat tarqatildi.

Студенты ТГЮУ провели благотворительную акцию в 9 махаллях Юнусабадского района
Помощь нуждающимся и забота о них – одна из благородных традиций нашего народа. Эта традиция осуществляется с благими намерениями и в священный месяц Рамазан.
Студенты Ташкентского государственного юридического университета также провели благотворительную акцию в месяц Рамазан, чтобы помочь нуждающимся семьям.
В акции, проведенной в махаллях «Кашгар», «Буюк Турон», «Хусниобод», «Мирзо Улугбек», «Уста Ширин», «Астробод», «Фирдавсий», «Исломобод», «Турк-кургон» Юнусабадского района, приняли участие студенты и преподаватели. 50 малообеспеченных и нуждающихся семьям, проживающих в этих районах, получили продукты питания.