TDYU talabalari tomonidan Yunusobod tumanidagi 9 ta mahallada xayriya aksiyasi o‘tkazildi
Muhtojlarga ko‘mak berish, ularning holidan xabar olib turish xalqimizga xos ezgu an’analardan biridir. Ushbu an’ana, ayniqsa, Ramazon oyida yanada ham o‘zgacha shukuh ila amalga oshiriladi.
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari ham Ramazon oyida muhtojlar holidan xabar olish, ularga ko‘maklashish maqsadida xayriya aksiya o‘tkazdi.
Yunusobod tumanidagi “Qashqar”, “Buyuk To‘ron”, “Xusniobod”, “Mirzo Ulug‘bek”, “Usta Shirin”,”Astrobod”, “Firdavsiy”, “Islomobod”, “Turk-qo‘rg‘on” mahallalarida o‘tkazilgan aksiya davomida talabalabar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi hamda ushbu hududlarda istiqomat qiluvchi 50 ta kam ta’minlangan va ijtimoiy muhtoj oilaga oziq-ovqat tarqatildi.

Students of TSUL conducted  a charity event in 9 mahallas of Yunusabad district
Helping those in need and taking care of them is one of the noble traditions of our people. This tradition is carried out with good intentions in the holy month of Ramadan.
Students of Tashkent State University of Law also conducted a charity event during the month of Ramadan to help needy families.
Students and teachers took part in this event in  Kashgar, Buyuk Turon, Husniobod, Mirzo Ulugbek, Usta Shirin, Astrobod, Firdavsiy, Islomobod, and Turk-Kurgon mahallas of Yunusabad district and  50 low-income and needy families living in these mahallas received food products.