Xojiakbar Abdusamadov – Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 doirasida o'tkazilgan musobaqalar sovrindori
Xabaringiz bor, Rossiya Federatsiyasi Adliya vazirligi va Roskongress jamg‘armasi tomonidan Peterburg xalqaro yuridik forumi o‘tkazildi. Ushbu anjuman huquq sohasidagi muloqot uchun eng katta va noyob platformadir. Forum an’anaviy tarzda turli ixtisoslikdagi yetakchi huquqshunoslar, jamoat arboblari, fikr yetakchilari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari vakillarini birlashtiradi.
Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 dasturi 9 ta tematik trekdan iborat bo‘lib, davra suhbatlari, biznes-sessiyalar, taqdimotlar, ochiq suhbatlar, uchrashuvlar, biznes nonushtalar, ma’ruzalar va taqdimotlar, jami 120 dan ortiq tadbirlarni o‘z ichiga oldi.
Forum doirasida Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 koʻrgazmasi boʻlib oʻtdi, uning doirasida huquqiy mavzularda viktorina oʻtkazildi. Shuningdek, ishtirokchilar uchun madaniy va sport dasturlari tashkil etildi. Jumladan, 450dan ortiq forum ishtirokchilari shaxmat, shashka va go o‘yinlarida kuch sinashdi.
Toshkent davlat yuridik universiteti talabasi Xojiakbar Abdusamadov mazkur tadbirlarning faol ishtirokchisiga aylandi. Huquqiy mavzular bo‘yicha viktorinada 2-o‘rinni, go bo‘yicha bo‘lib o‘tgan kubok o‘yinlarida esa 3-o‘rinni egalladi.

Khojiakbar Abdusamadov – Prize Winner at the St. Petersburg International Legal Forum – 2024
As you may know, the St. Petersburg International Legal Forum was organized by the Ministry of Justice of the Russian Federation and the Roscongress Foundation. This forum is the largest and most unique platform for dialogue in the legal field. Traditionally, the forum brings together leading legal experts, public figures, thought leaders, and representatives of the media from various specialties.
The St. Petersburg International Legal Forum – 2024 program consisted of 9 thematic tracks, including roundtable discussions, business sessions, presentations, open talks, meetings, business breakfasts, lectures, and presentations, totaling more than 120 events.
Within the framework of the forum, the St. Petersburg International Legal Forum – 2024 exhibition was held, which included a legal quiz. Additionally, cultural and sports programs were organized for the participants. More than 450 forum participants competed in chess, checkers, and Go games.
A student of Tashkent State University of Law, Khojiakbar Abdusamadov, became an active participant in these events. He won 2nd place in the legal quiz and 3rd place in the Go cup games.