Xojiakbar Abdusamadov – Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 doirasida o'tkazilgan musobaqalar sovrindori
Xabaringiz bor, Rossiya Federatsiyasi Adliya vazirligi va Roskongress jamg‘armasi tomonidan Peterburg xalqaro yuridik forumi o‘tkazildi. Ushbu anjuman huquq sohasidagi muloqot uchun eng katta va noyob platformadir. Forum an’anaviy tarzda turli ixtisoslikdagi yetakchi huquqshunoslar, jamoat arboblari, fikr yetakchilari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari vakillarini birlashtiradi.
Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 dasturi 9 ta tematik trekdan iborat bo‘lib, davra suhbatlari, biznes-sessiyalar, taqdimotlar, ochiq suhbatlar, uchrashuvlar, biznes nonushtalar, ma’ruzalar va taqdimotlar, jami 120 dan ortiq tadbirlarni o‘z ichiga oldi.
Forum doirasida Peterburg xalqaro yuridik forumi – 2024 koʻrgazmasi boʻlib oʻtdi, uning doirasida huquqiy mavzularda viktorina oʻtkazildi. Shuningdek, ishtirokchilar uchun madaniy va sport dasturlari tashkil etildi. Jumladan, 450dan ortiq forum ishtirokchilari shaxmat, shashka va go o‘yinlarida kuch sinashdi.
Toshkent davlat yuridik universiteti talabasi Xojiakbar Abdusamadov mazkur tadbirlarning faol ishtirokchisiga aylandi. Huquqiy mavzular bo‘yicha viktorinada 2-o‘rinni, go bo‘yicha bo‘lib o‘tgan kubok o‘yinlarida esa 3-o‘rinni egalladi.

Хожиакбар Абдусамадов – призер состязаний в рамках ПМЮФ-2024
Как вы знаете, Министерством юстиции Российской Федерации и Фондом Росконгресс проведен Петербургский международный юридический форум. Это крупнейшая и уникальная площадка для диалога в области права. ПМЮФ традиционно объединяет ведущих юристов различных специализаций, общественных деятелей, лидеров мнений, а также представителей средств массовой информации.
Деловая программа ПМЮФ-2024 состояла из 9 тематических треков и объединила в себе более 120 мероприятий: круглые столы, деловые сессии, презентации, открытые разговоры, совещания, деловые завтраки, лекции и презентации.
Также в рамках форума прошла выставка ПМЮФ-2024, в рамках которой проведена викторина по юридической тематике. Кроме того, для участников была организована культурная и спортивная программы. В частности, в Гостиной интеллектуального спорта более 450 участников ПМЮФ сыграли в шахматы, шашки и го.
Активным участником данных мероприятий стал студент Ташкентского государственного юридического университета Хожиакбар Абдусамадов. Он занял 2-е место в викторине по юридической тематике, а также 3-е место в Кубке ПМЮФ по го.