TDYUda 2023/2024-o‘quv yili uchun to‘lov-kontrakt miqdori tasdiqlandi
Shu jihatdan TDYUda 2023/2024-o‘quv yili uchun to‘lov-kontrakt miqdori O‘zbekiston Respublikasi fuqarolariga bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarining kunduzgi ta’lim shakli uchun 18 522 000 (o‘n sakkiz million besh yuz yigirma ikki ming) so‘mni, sirtqi ta’lim shakli uchun 16 934 400 (o‘n olti million to‘qqiz yuz o‘ttiz to‘rt ming to‘rt yuz) so‘mni, masofaviy ta’lim shakli uchun 15 288 000 (o‘n besh million ikki yuz sakson sakkiz ming) so‘mni tashkil etmoqda.
Shuningdek, TDYUda 2023/2024-o‘quv yili uchun to‘lov-kontrakt miqdori O‘zbekiston Respublikasi fuqarolariga magistratura mutaxassisliklarining kunduzgi ta’lim shakli uchun 19 698 000 (o‘n to‘qqiz million olti yuz to‘qson sakkiz ming) so‘m, masofaviy ta’lim shakli uchun 15 876 000 (o‘n besh million sakkiz yuz yetmish olti ming) so‘m etib belgilandi.
Mazkur miqdorlar to‘lov-kontrakt asosida qabul qilingan talabalar uchun bir talabani bir yillik o‘qitish xarajatlaridan kelib chiqib belgilandi.

В ТГЮУ утверждена сумма контракта на 2023/2024 учебный год
В связи с этим сумма контракта на 2023/2024 учебный год в ТГЮУ составляет 18 522 000 (восемнадцать миллионов пятьсот двадцать две тысячи) сумов за обучение на дневной форме направлений бакалавриата, 16 934 400 (шестнадцать миллионов девятьсот тридцать четыре тысячи четыреста) сумов – за обучение на заочной форме, 15 288 000 (пятнадцать миллионов двести восемьдесят восемь тысяч) сумов – за обучение на дистанционной форме.
Также сумма контракта в ТГЮУ на 2023/2024 учебный год по специальностям магистратуры для граждан Республики Узбекистан за обучение на дневной форме составляет 19 698 000 (девятнадцать миллионов шестьсот девяносто восемь тысяч) сумов, за обучение на дистанционной форме – 15 876 000 (пятнадцать миллионов восемь сто семьдесят шесть тысяч) сумов.
Эти суммы определялись исходя из расходов одного студента за один год обучения для студентов, принятых на платно-контрактной основе.