TDYU Xitoyning Nanchang universiteti bilan hamkorlik qiladi
Ikki oliy ta’lim muassasalari vakillari ishtirokida tashkil etilgan simpoziumda Nanchang universiteti xalqaro almashinuv departamenti boshlig‘i professor Fu Chun, yuridik instutining partiya qo‘mitasi kotibi Jou Man, yuridik instituti direktori o‘rinbosari Den Tsyanchun va xalqaro ta’lim boshqarmasi Sun Ventsze ishtirok etdi.
Uchrashuvda TDYU va Nanchang universiteti o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Tadbir davomida hamkorlikda turli ilmiy loyiha va dasturlarni yo‘lga qo‘yish, ilmiy tadqiqotchilarning qisqa va uzoq muddatli stajirovkalarini tashkil etish, ilmiy adabiyotlar, ma’lumotlar va g‘oyalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, o‘quv jarayonini samarali boshqarishni ta’minlash va o‘qitishning innovatsion usullarini joriy etishni qo‘llab-quvvatlash, ikki oliy ta’lim muassasalari, professor-o‘qituvchilar va xodimlar uchun akademik almashinuv dasturlarini tashkil etish, elektron kutubxona imkoniyatlaridan foydalanish uchun sharoit yaratish, intellektual mulk sohasida hamkorlik qilish bo‘yicha fikr almashildi.
Muzokaralar yakunida TDYU va Nanchang universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumini imzolashga kelishib olindi.

ТГЮУ будет сотрудничать с Наньчанским университетом Китая
Делегация ТГЮУ в составе декана факультета уголовного правосудия Ташкентского государственного юридического университета Дилдоры Камаловой, специалиста Управления по международным отношениям Мухаммада Али Рамазонова и зарубежного специалиста отдела грантов Елены Гуселетовой приняла участие в симпозиуме, организованном в Наньчанском университете (провинция Цзяньси, Китай).
В симпозиуме, организованном с участием представителей двух высших учебных заведений, приняли участие начальник Департамента международного обмена Наньчанского университета, профессор Фу Чунь, секретарь парткома Юридического института Чжоу Мань, заместитель директора Юридического института Дан Цяньчунь и директор Управления международного образования Сунь Вэньцзе.
На встрече обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между ТГЮУ и Наньчанским университетом.
В ходе мероприятия состоялся обмен мнениями о совместной реализации различных научных проектов и программ, организации краткосрочных и долгосрочных стажировок научных сотрудников, обмене научной литературой, информацией и идеями, обеспечении эффективного управления учебным процессом и поддержке внедрения инновационных методов обучения, организации программ академического обмена между двумя высшими учебными заведениями, профессорско-преподавательским составом, условиях использования возможностей создания электронной библиотеки, сотрудничестве в сфере интеллектуальной собственности.
По итогам переговоров была достигнута договоренность о подписании меморандума о сотрудничестве между ТГЮУ и Наньчанским университетом.