TDYUda germaniyalik mutaxassis Markus Shtrunk ishtirokida Germaniya qonunchiligi bo‘yicha mahorat darsi o‘tkaziladi
Germaniya xalqaro huquqiy hamkorlik jamgʻarmasi (IRZ) tashabbusi bilan Toshkent davlat yuridik universitetida Germaniya Federativ Respublikasining savdo, korporativ va iqtisodiy qonunchiligi bo‘yicha mahorat darsi tashkil etiladi.
Mashg‘ulotni Shimoliy Reyn-Vestfaliya federal shtati Adliya vazirligining savdo, korporativ va iqtisodiy qonunchilik, Yevropa Ittifoqi masalalari va xalqaro adliya munosabatlari bo‘limi boshlig‘i doktor Markus Shtrunk olib boradi.
Mahorat darsi 14-dekabr 09:00 da 13:00 gacha TDYU 3-bino 221-xonasida bo‘lib o‘tadi. Unda universitet professor-o‘qituvchilari, talabalar va magistrantlar ishtirok etishi mumkin.

В ТГЮУ пройдут лекции по законодательству ФРГ c немецкого специалиста Маркуса Штрунка
По инициативе Германского Фонда международного правового сотрудничества (IRZ) в Ташкентском государственном юридическом университете будут организованы лекции по торговому, корпоративному и экономическому законодательству ФРГ.
Занятия проведет начальник отдела торгового, корпоративного и экономического законодательства, вопросов Европейского союза и международных отношений юстиции Министерства юстиции федеральной земли Северный Рейн-Вестфалия доктор Маркус Штрунк.
В занятиях, которые пройдут 14 декабря с 09:00 до 13:00 в кабинете №221 здания №3 ТГЮУ, могут принять участие студенты, магистранты и преподаватели университета.