Xabaringiz bor, O‘zbekistonda qonun ustuvorligi tamoyillarini yanada rivojlantirish va huquqiy ta’lim sohasidagi islohotlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida USAID va Adliya vazirligi doimiy hamkorlik qilib kelmoqda.
AQSH Xalqaro taraqqiyot agentligining (USAID) O‘zbekistondagi missiyasi direktori M.Meredit boshchiligidagi delegatsiyaning Samarqand viloyati yuridik texnikumiga tashrifi hududlarda USAID ko‘magida amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishishga qaratildi.
Ushbu delegatsiya vakillariga Samarqand viloyat hokimi o‘rinbosari Z.Rahmanova, viloyat adliya boshqarmasi boshlig‘i S.Nuriyev, TDYU Uzluksiz ta’lim boshqarmasi boshlig‘i D.Avezov hamrohlik qildi.
Tashrif doirasida delegatsiya USAID LRP tomonidan jihozlangan masofaviy o‘qitish innovatsion xonasi bilan tanishdi.

Директор миссии USAID в Узбекистане посетил юридический техникум Самаркандской области
Как вы знаете, в целях дальнейшего развития принципов верховенства права и поддержки реформ в сфере правового образования в Узбекистане USAID и Министерство юстиции сотрудничают на постоянной основе.
Визит делегации во главе с директором миссии Агентства США по международному развитию (USAID) в Узбекистане М. Мередит в юридический техникум Самаркандской области направлен на ознакомление с проектами, реализуемыми в регионов при поддержке USAID.
Представителей данной делегации сопровождали заместитель хокима Самаркандской области З.Рахманова, начальник областного управления юстиции С.Нуриев, начальник отдела непрерывного образования ТГЮУ Д.Авезов.
В ходе визита делегация ознакомилась с инновационным кабинетом дистанционного обучения, оснащенным USAID LRP.