TDYUda yangi o‘quv yilida “Kiber huquq va kiberjinoyatlarni tergov qilish” qo‘shma magistratura mutaxassisligi ochiladi
“Xalqaro kiber huquq haftaligi” doirasida TDYU va Milliy sud ekspertizasi universiteti o‘rtasidagi anglashuv memorandumida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash bo‘yicha “Yo‘l xaritasi” imzolandi
Uchrashuvda TDYU rektori v.v.b. Islambek Rustambekov, Huquqiy tashabbuslar va innovatsiyalar markazi direktori Samir Latipov, “Kiber huquq” kafedrasi mudiri Said Gulyamov, Xalqaro boshqarma bosh mutaxassisi Bobur Uzakov va Milliy sud ekspertiza universiteti “Sud meditsinasi va siyosiy tadqiqotlar” fakulteti dekani Purvi Poxariyal ishtirok etdi.
Uchrashuvda ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilinib, TDYU va Milliy sud ekspertizasi universiteti o‘rtasida “Kiber huquq va kiberjinoyatlarni tergov qilish” qo‘shma magistratura mutaxassisligi joriy etish, kiber huquq masalalarida mutaxassislarning malakasini oshirish, professor-o‘qituvchilar va talabalar akademik almashinuvini yo‘lga qo‘yish to‘g‘risida kelishib olindi.
Shuningdek, TDYUdagi “Legal tech” laboratoriyasini hamkorlikda rivojlantirib, uni “Legal tech” qo‘shma markaziga aylantirish, bu yo‘nalishda mutaxassislar va tajriba almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.

В новом учебном году в ТГЮУ откроется совместная магистерская специальность «Киберправо и расследование киберпреступлений»
В рамках Международной недели киберправа подписана Дорожная карта по обеспечению реализации задач, определенных в меморандуме о взаимопонимании между ТГЮУ и Национальным университетом судебной экспертизы.
Во встрече приняли участие врио ректора ТГЮУ Исламбек Рустамбеков, директор Центра правовых инициатив и инноваций Самир Латыпов, заведующий кафедрой киберправа Саид Гулямов, главный специалист Управления по международному сотрудничеству Бобур Узаков и декан факультета судебной медицины и политических исследований Национального университета судебной экспертизы Пурви Похариял.
В ходе встречи обсуждены вопросы дальнейшего расширения сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями, введения совместной магистерской специальности ТГЮУ и Национального университета судебной экспертизы «Киберправо и расследование киберпреступлений», повышения квалификации специалистов по вопросам киберправа, академического обмена преподавателей и студентов.
Также обсуждены вопросы совместного развития лаборатории «Legal tech» ТГЮУ, превращения ее в совместный центр «Legal tech», обмена экспертами и опытом в данном направлении.