TDYUda “Talaba qizlar forumi” o‘tkazildi
“11-oktabr — Xalqaro qizlar kuni” munosabati bilan tashkil etilgan forum doirasida namunali ko‘rgazmalar, mushoiralar, milliy liboslar namoyishi o‘tkazildi.
Forum doirasida tashkil etilgan tanlovlarda qizlar o‘zlarining rassomchilik, raqs, sozandalik va xonandalik bo‘yicha iste’dodini namoyish etdi. Bellashuvlar yakunida g‘olib va sovrindorlar aniqlanib, qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.
Shu bilan birga universitetning bir guruh guruh faol va iqtidorli qizlari Yoshlar ishlari agentligi tomonidan esdalik sovg‘alari bialn taqdirlandi.
Forum ishtirokchilari uchun davlat va jamiyat rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan xotin-qizlar ishtirokida mahorat darslari tashkil etildi.

Within the forum organized on the occasion of the International Girls' Day, exemplary exhibitions, national costumes and literary evenings were held.
Girls demonstrated their talents in drawing, dancing, music and singing at the competitions organized as part of the forum. At the end, winners and prize-winners were determined and awarded valuable gifts.
At the same time, a group of active and talented girls of the university were awarded with memorable gifts from the Agency for Youth Affairs.
For the participants of a forum were organized master-classes with the participation of women, contributing to the development of the state and society.
At the end of the forum the concert program prepared for the female students of the university put everyone in a good mood.