Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Kadrlar siyosati va strategik tahlil bo‘limi boshlig‘i A.Xalturdiyev, bo‘lim bosh maslahatchisi Sh.Xamraqulov, Toshkent davlat yuridik universiteti Ommaviy huquq fakulteti dekani Sh.Saydullayev va 150 nafardan ortiq talaba ishtirok etdi.
Tadbirda adliya organlari tizimi va ularning faoliyati, adliya tizimida ishlash istagidagi nomzodlarga qo‘yilgan talablar, ishga qabul qilish jarayoni, xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, ijtimoiy kafolatlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, talabalar sohadagi faoliyatni boshlash va “Adliya klubi” ga a’zo bo‘lish tartibi haqida ma’lumotlarga ega bo‘ldi.

The meeting was attended by A. Khalturdiev, Head of the Personnel Policy and Strategic Analysis Department of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, Sh. Khamrakulov, Chief Advisor of the Department, Sh. Saydullayev, Dean of the Faculty of Public Law at Tashkent State University of Law, and more than 150 students.
During the event, detailed information was provided about the justice system and its activities, the requirements for candidates wishing to work in the justice system, the recruitment process, the conditions created for employees, and social guarantees.
Additionally, students received information about starting their careers in the field and the procedure for joining the "Justice Club".