TDYUda “Huquq va globallashuv jarayoni: ingliz huquqi hamda Yevropa Ittifoqi huquqiy tizimlarining xalqaro me’yoriy asoslarni shakllantirishdagi o‘rni” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya tashkil etiladi
Toshkent davlat yuridik universiteti Ingliz huquqi va Yevropa Ittifoqi huquqi kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilayotgan xalqaro anjuman 27-may 11:00 dan boshlab an’anaviy va onlayn formatda oʻtkaziladi.
Konferensiyada TDYU professor-o‘qituvchilari, xorijiy olimlar, xususan, Buyuk Britaniya, Slovakiya, Malayziya, Birlashgan Arab Amirliklari va boshqa davlatlardan taniqli mutaxassislar ishtirok etadi.
Anjumanda ingliz huquqi va Yevropa Ittifoqi huquqining global huquqiy tartibotdagi o‘rni, xalqaro investitsiya va arbitrajda ushbu tizimlarning ta’siri, shuningdek, tijorat huquqi, mualliflik huquqi, ma’lumotlarni himoya qilish va boshqa zamonaviy masalalar muhokama qilinadi.

В ТГЮУ состоится международная научно-практическая конференция «Право и процесс глобализации: английское право и роль правовых систем Европейского союза в формировании международных нормативных основ»
Международная конференция, организованная по инициативе кафедры английского права и права Европейского союза Ташкентского государственного юридического университета, пройдет 27 мая с 11:00 в традиционном и онлайн формате.
В конференции примут участие преподаватели ТГЮУ, зарубежные ученые, в частности, известные специалисты из Великобритании, Словакии, Малайзии, Объединенных Арабских Эмиратов и других стран.
На конференции обсуждается роль английского права и права Европейского союза в глобальном правопорядке, влияние этих систем на международные инвестиции и арбитраж, а также современные вопросы коммерческого права, авторского права, защиты данных и другие.