Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriati va magistraturasiga 2025/2026-o‘quv yili uchun xorijiy fuqarolarni o‘qishga qabul qilish bo‘yicha arizalar qabuli boshlandi.
Hujjatlar 20-avgustga qadar online.tsul.uz platformasi orqali qabul qilinadi.
TDYUga o‘qishga kirishni xohlagan xorijiy fuqarolar aniq vaqt rejimida elektron shaklda qabul qilish tо‘g‘risidagi arizani tо‘ldirib, unda ta’lim yо‘nalishi, ta’lim tili va shakli, xorijiy fuqaro tomonidan oliy ta’lim muassasasini tugatgani yoki unda oliy ma’lumoti mavjud emasligi, xorijiy fuqaro suhbat о‘tkazish qoidalari bilan tanishganini ko‘rsatishi kerak.
– xorijiy fuqaroning pasporti yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
– belgilangan tartibda legalizatsiya qilingan yoki apostil qо‘yilgan xorijiy davlatning vakolatli organlari tomonidan berilgan, о‘rganilgan fanlar va ular bо‘yicha imtihonlarda olingan baholar (ballar) kо‘rsatilgan ta’lim haqidagi hujjat.
Hujjatlar “PDF” (portable document format) formatida skaner qilingan nusxalari kо‘rinishida ilova qilingan holda jо‘natilishi lozim.
Qo‘shimcha ma'lumot olish uchun +998 97 198-00-80 raqamiga yoki admissiontsul@tsul.uz pochta manziliga murojaat qilishingiz mumkin.

Начался прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат и магистратуру ТГЮУ
Начался прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат и магистратуру Ташкентского государственного юридического университета на 2025/2026 учебный год.
Прием документов будет осуществляться до 20 августа 2023 года через платформу online.tsul.uz.
Иностранные граждане, желающие обучаться в ТГЮУ, должны своевременно заполнить электронное заявление о приеме с указанием направления обучения, языка и формы обучения, закончил ли иностранный гражданин высшее учебное заведение, или у него нет высшего образования. Также иностранный гражданин должен указать, что он ознакомился с правилами проведения собеседования.
К заявлению прилагаются следующие документы:
– паспорт иностранного гражданина или документ, его заменяющий;
– документ об образовании, выданный компетентными органами иностранного государства, легализованный или апостилированный в установленном порядке, с указанием изученных предметов и оценок (баллов) по ним, полученных на экзаменах.
Каждый документ, прилагаемый к заявлении, должен быть в виде отдельного файла, обеспечивающего сохранение подлинности (не менее 200 точек на дюйм). Размер каждого файла не должен превышать 10 Мб.
Отсканированные документы следует прикрепить в виде формате «PDF» (portable document format).
Дополнительную информацию можно получить по телефону +998 97 198-00-80 или электронный адрес admissiontsul@tsul.uz.