TDYUda Yaponiyaning yetakchi oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari tomonidan ma’ruza mashg‘uloti o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti Xalqaro huquq va inson huquqlari kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilayotgan mashg‘ulotda Kobe universiteti professori Yuka Kaneko, Doshisha universiteti professori Shiro Kavashima, Osaka Oliy sudi sobiq sudyasi, professor Yoshifumi Akanishi ishtirok etadi.
“ASEAN va Yaponiya o‘rtasidagi hamkorlik va erkin savdo bitimlari (FTA/EPA)”, “Yaponiyada tortishuvli sud jarayoni: qiyosiy yondashuv” hamda “Osiyo mamlakatlarida ipoteka tizimlarining o‘ziga xosliklari va huquqiy muammolari” mavzularida o‘tkaziladigan ma’ruza mashg‘uloti 28-may 14:00 da TDYU 3-bino 221-xonada boshlanadi.
Mazkur mashg‘ulot universitetimiz talabalariga xalqaro tajriba va yuridik bilimlarni boyitish, shuningdek, Yaponiyaning huquqiy tizimi bilan yaqindan tanishish imkoniyatini yaratadi.

В ТГЮУ состоится лекционное занятие с участием преподавателей ведущих высших учебных заведений Японии
По инициативе кафедры международного права и прав человека Ташкентского государственного юридического университета будет организовано лекционное занятие с участием профессора Университета Кобе — Юки Канэко, профессора Университета Дошиша — Сиро Кавасима, а также бывшего судьи Высшего суда Осаки, профессора Ёсифуми Аканиси.
Лекции будут посвящены следующим темам:
• «Сотрудничество между АСЕАН и Японией и соглашения о свободной торговле (FTA/EPA)»
• «Состязательный судебный процесс в Японии: сравнительный подход»
• «Особенности и правовые проблемы ипотечных систем в странах Азии».
Занятие состоится 28 мая в 14:00 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ.
Это мероприятие предоставит студентам нашего университета возможность обогатить свои юридические знания и международный опыт, а также ближе познакомиться с правовой системой Японии.