Toshkent davlat yuridik universiteti va Portugaliyaning Koimbra universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi
Shu munosabat bilan tashkil etilgan uchrashuvda TDYU rektori v.b., yuridik fanlar doktori, professor Islambek Rustambekov hamda Koimbra universitetining xalqaro iqtisodiy huquq sohasidagi yetakchi mutaxassislari — professorlar Daniela Nassimento va Mariya Rakel Freyre ishtirok etdi.
Qayd etilganidek, memorandumga ko‘ra, ikki univeristet o‘rtasida talabalar, o‘qituvchilar va ilmiy xodimlar almashinuvi yo‘lga qo‘yiladi, birgalikda seminarlar, konferensiyalar va boshqa akademik tadbirlarda ishtirok etiladi, tomonlar hakorlikda ilmiy tadqiqotlar olib borib, turli ilmiy va boshqa tadbirlarni tashkil etadi.
Ma’lumot uchun: Toshkent davlat yuridik universiteti vakillari Shohruhbek Tillaboyev, Dilshodjon Egamberdiyev, Bositxon Akmalxonov va Dilshod Rajabov Yevropaning “Gorizont — 2020” dasturi doirasida Koimbra universitetida ilmiy stajirovkadan o‘tagan.

Подписан меморандум о взаимопонимании между Ташкентским государственным юридическим университетом и Университетом Коимбра (Португалия)
Во встрече, организованной в связи с этим событием, приняли участие временно исполняющий обязанности ректора ТГЮУ, профессор, доктор Исламбек Рустамбеков, а также ведущие специалисты в области международного экономического права Университета Коимбра — профессора Даниэла Нассименто и Мария Ракель Фрейре.
Меморандум предусматривает обмен студентами, обмен преподавателями и научными кадрами, совместное участие в семинарах, конференциях и других академических мероприятиях, а также реализацию совместных научных исследований и культурный обмен.
Для справки: ранее представители Ташкентского государственного юридического университета — Шохрухбек Тиллабоев, Дилшоджон Эгамбердиев, Боситхон Акмалхонов и Дилшод Раджабов успешно прошли научную стажировку в Университете Коимбра в рамках европейской программы Horizon — 2020.