Toshkent davlat yuridik universiteti “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilayotgan xalqaro anjuman 27-oktabr 10:00 da TDYU 3-bino 221-xonada bo‘lib o‘tadi.
An’anaviy va onlayn shaklda o‘tkaziladigan xalqaro talabalar konferensiyasida oliy ta’lim muassasalarining 1–4-bosqich va magistratura bosqichi talabalari ishtirok etishi mumkin.
Xalqaro talabalar konferensiyasi haqida qo‘shimcha ma’lumotlarni “Huquqiy qadam/Правовой шаг/Legal Step” (@admfin) telegram kanali orqali olish mumkin.

An international student conference on "Topical Issues of Improvement of Administrative Law: National and Foreign Experience" will be organized
Conference organized by the initiative of the Department of Administrative and Financial Law of Tashkent State University of Law will be conducted on October 27th at 10:00 (room221, building 3, TSUL).
In the international student conference, which will be conducted offline and online, can participate students of 1-4 years and undergraduates of all higher educational institutions.
For more information about the international student conference, please use the "Legal Step" telegram channel (@admfin).