“Street Law” loyihasi volontyorlari hamda yuridik texnikumlarning direktorlari uchun seminar-trening tashkil etildi
Toshkent viloyati yuridik texnikumida tashkil etilgan mashg‘ulotni “Street Law” Inc. mutaxassisi Emi Uolles hamda TDYU “Street Law” loyihasi assistenti Kamilla Dalabayeva olib bordi.
Trening doirasida o‘quvchilarga huquq va majburiyatlar hamda huquqni qo‘llash amaliyoti, uni amalga oshirish mexanizmi, shuningdek, “Street Law” loyihasining ahamiyati, dunyo miqyosida tutgan o‘rni, loyihaning volontyorlar uchun foydali jihatlari haqida ma’lumot berildi.
Shu bilan birga volontyorlarga mashg‘ulotlarda interaktiv metodlardan foydalanish, shu asosda muammoli vaziyatlarga yechim topish hamda o‘quvchilarni loyihaga yanada keng jalb qilish bo‘yicha tavsiya va maslahatlar berildi.
Kunning ikkinchi yarmida Adliya vazirligi yuridik texnikumlarining direktorlari uchun trening o‘tkazildi.
Unda dars va amaliy mashg‘ulotlarni tashkil etish, o‘quv rejalarni tuzish, ish beruvchilar tomonidan bitiruvchilar uchun qo‘yilgan talablar, mehnat bozori uchun malakali kadrlarni yetishtirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, “Street Law” Inc. mutaxassisi Emi Uolles tomonidan AQSHda huquqshunos kadrlarni tayyorlash va ularga qo‘yilgan talablar, bilim ko‘nikmalarni oshirish jarayoni haqida ma’lumot berildi.

A training workshop has been organized for "Street Law" volunteers and directors of law colleges
The session, organized at Tashkent Region Law College, was conducted by Amy Wallace, Street Law Inc. Amy Wallace and Street Law Project assistant, Kamilla Dalabaeva.
As part of the training, students were provided with information about rights and responsibilities, law enforcement practices, its implementation mechanism, as well as the importance of the Street Law Project, its role in the world, and useful aspects of the project for volunteers.
At the same time, the volunteers were given recommendations and advice on how to use interactive methods in training, to find solutions to problematic situations on this basis, and to involve the students more extensively in the project.
In the afternoon, there was a training for the directors of law colleges of the Ministry of Justice.
It was devoted to the organization of the lessons and practical sessions, creation of training plans, the requirements set by the employers to the graduates, preparation of qualified personnel for the labor market.
Also, an expert from Street Law Inc. Amy Wallace spoke about legal training in the U.S. and the requirements for them, the process of improving knowledge and skills.