TDYU hamkori bo‘lgan Nagoya iqtisodiyot universiteti (NUE) 2-3-bosqich talabalari uchun akademik almashinuv dasturini e’lon qildi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi va yapon tilini bilishi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida talabalar almashinuv dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan TDYU talabalari quyidagi hujjatlarni 25-oktabrgacha TDYU Xalqaro hamkorlik boshqarmasiga taqdim etishi lozim:
– akademik transkipt nusxasi.
– xorijga chiqish pasportining shaxsiy maʼlumotlar yozilgan varag‘i nusxasi.
– yapon tilini bilish sertifikati.
– boshqa sertifikatlar.
Shunigdek, akdemik almashinuv dasturida tahsil olishni istagan talabalardan JLTP (yapon tilini bilish testi) darajasi N2 yoki undan yuqori bo‘lishi hamda Nagoya iqtisodiyot universiteti va Yaponiya hukumati tomonidan belgilangan qonun-qoidalarga rioya etishi talab etiladi.
Loyiha 1 semestr (2023-yil aprel-avgust) yoki 2 semestr (2023-yil aprel — 2024-yil fevral) davomida hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari) ni qoplaydi.

Желающие обучаться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в Международное управление по сотрудничеству до 25 октября следующие документы:
Студент должен имееть N2 или выше JLPT (тест на знание японского языка), подчиняться/следовать правилам/законам, установленным NUE и правительством Японии.
Проект позволяет обучаться один семестр (апрель 2023 – август 2023) или два семестра (апрель 2023 – февраль 2024) без оплаты контракты.Все курсы в NUE ведутся на японском языке. Все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.