Tokyo universiteti professori Takashi Arakining maqolasi o‘zbek tiliga tarjima qilindi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Mehnat huquqi” kafedrasi dotsenti v.b. Miryoqub Raximov tomonidan Tokyo universiteti professori Takashi Arakining “Yaponiyada mehnat va bandlik huquqi: an'anaviy modelning o‘zgarishi” nomli maqolasi muallifning roziligi olingan holda ingliz tilidan o‘zbek tiliga tarjima qilindi.
Maqolada Yaponiya mehnat huquqi, mehnat munosabatlarining globallashuv sharoitidagi o‘zgarishi, umrbod va uzoq muddatli bandlik tizimi, mehnatga haq to‘lash tartibi, shuningdek, Shunto (bahorgi hujum), RENGO kabi Yaponiya mehnat huquqining o‘ziga xos jihatlari ochib berilgan.
Ma’lumot uchun: Tokyo universiteti Yaponiyadagi 1-raqamli oliy ta’lim muassasasi hisoblanib, hozirda u QS World University Rankings reytingida 23-o‘rinni egallab turibdi.

Article by Professor Takashi Araki of the University of Tokyo translated into the Uzbek language
Acting associate professor of Employment law department of Tashkent State University of Law Mirekub Rakhimov with the consent of the author translated the article by Professor of Tokyo University Takashi Araki "Yaponiyada mehnat va bandlik huquqi: an'anaviy modelning o'zgarishi" from English into Uzbek.
The article reveals Japanese labor law, changes in labor relations in the context of globalization, the system of a lifetime and long-term employment, wage procedures, as well as specific aspects of Japanese labor law, such as Shunto (spring offensive), RENGO.
For reference: The University of Tokyo is Japan's number one higher education institution and is currently ranked 23rd in the QS World University Rankings.