TDYUda “O‘zbekistonda ma’muriy-huquqiy fanlar rivojlanishi: erishilgan yutuqlar va istiqboldagi vazifalar” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Ma’muriy va moliya huquqi kafedrasi hamda O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Davlat va huquq instituti bilan hamkorligida tashkil etilgan anjumanda Davlat va huquq instituti rahbariyati, ilmiy xodimlari va doktorantlari, TDYU, Toshkent davlat agrar universiteti professor-o‘qituvchilari, ma’muriy huquq sohasida katta tajribaga ega mutaxassislar va talabalar ishtirok etdi.
Davra suhbati davomida mavzu yuzasidan ma’ruzalar tinglanib, sohadagi yutuqlar e’tirof etildi hamda uchrayotgan muammolarni bartaraf etish bo‘yicha fikr almashildi.
Muhokamalar yakunida ishtirokchilar tomonidan yurtimizda ma’muriy huquq fanini talabalarga puxta o‘rgatish zarurligi, davlat xizmatlarini ko‘rsatish tizimini yanada soddalashtirish va to‘liq raqamlashtirish, rivojlangan xorijiy davlatlar tajribasi asosida ma’muriy islohotlarning samaradorligini oshirishga qaratilgan ilmiy asoslarini ishlab chiqish yuzasidan taklif va tavsiyalar ilgari surildi.

Состоялся круглый стол на тему «Развитие административно-правовых наук в Узбекистане: достигнутые успехи и приоритетные задачи»
В конференции, организованной кафедрой административного и финансового права в сотрудничестве с Институтом государства и права Академии наук Республики Узбекистан, приняли участие директор, научные сотрудники и докторанты Института государства и права, студенты и профессорско-преподавательский состав ТГЮУ, Ташкентского государственного аграрного университета, а также специалисты с большим опытом в области административного права.
В ходе круглого стола заслушаны доклады по теме, отмечены достижения в области, состоялся обмен мнениями по решению возникших проблем.
В завершение дискуссии участниками внесены предложения и рекомендации о необходимости углубленного обучения студентов науке административного права в нашей стране, дальнейшему упрощению и полной цифровизации системы предоставления государственных услуг, разработке научных основ повышения эффективности административных реформ на основе опыта развитых зарубежных стран.